Back To Top
Trump'ın Danışmanı Bolton'dan kritik Türkiye açıklaması

Trump'ın Danışmanı Bolton'dan kritik Türkiye açıklaması

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 17:48
Trump\'ın Danışmanı Bolton\'dan kritik Türkiye açıklaması
- A +

Türkiye ziyareti sonrası ilk kez açıklama yapan Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton "Türkiye ile askeri iletişim gelecek hafta devam edecek" dedi. Bolton ayrıca "Başkan Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'nin DAEŞ'le mücadele eden Kürtlere zarar vermemeyi taahhüt ettiğini anladı" açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD ile Türkiye'nin askeri düzeydeki görüşmelerinin haftaya devam edeceğini söyledi.

Bolton "Türkiye ile birlikte Suriye'deki durumun kötüleşmesini engellememiz kritik öneme sahip. Türkiye ile görüşmelerin her iki tarafın kabul edeceği sonuçlar doğurmasını umuyoruz" dedi. Bolton "Başkan Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'nin DAEŞ'le mücadele eden Kürtlere zarar vermemeyi taahhüt ettiğini anladı" diye konuştu. 

TÜRK HEYETİ DE ABD YOLCUSU

Bu arada Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet 5 Şubat'ta ABD'ye gidecek. Washington'da yapılacak toplantıda Suriye, PKK ve konsolosluk konularının ele alınacağı öğrenildi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN