Back To Top
Türkiye heyeti 5 Şubat'ta ABD'ye gidiyor

Türkiye heyeti 5 Şubat'ta ABD'ye gidiyor

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 17:52
Türkiye heyeti 5 Şubat\'ta ABD\'ye gidiyor
- A +

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki heyet 5 Şubat'ta ABD'ye gidiyor. Washington'da yapılacak toplantıda Suriye, PKK ve konsolosluk konularının ele alınacağı öğrenildi.

 

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki Türkiye heyeti, 5 Şubat'ta ABD'ye gidecek. Washington'daki temaslarda Suriye ve terörle mücadele ele alınacak.

MASADA MÜNBİÇ DE VAR

Türkiye ile ABD arasında kurulan çalışma grupları çerçevesinde gerçekleşecek toplantıda, ana gündem, ABD'nin Suriye'den çekilme kararı olacak. ABD Dışişleri Müsteşarı David Hale başkanlığındaki ABD heyeti ile yapılacak görüşmelerde, çekilme takvimi ve esaslarının ele alınması, ayrıca 2019 itibari ile hız kazandırılması beklenen Münbiç Yol Haritası ele alınacak.

Türk ve Amerikan heyetlerinin gerçekleştireceği toplantıda, PKK ile mücadele ve iki ülke arasında daha önce krize neden olan tutuklu konsolosluk çalışanlarına ilişkin değerlendirmeler de yapılacak.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN