09.04.2020  13:35
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Hakim ve savcı adaylarına uzaktan eğitim başladı

Türkiye Adalet Akademisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında hakim ve savcı adaylarının eğitiminde süreklilik için uzaktan eğitim modelini başlattı.

+
-

Akademiden yapılan açıklamada, Koronavirüs Bilim Kurulu kararları göz önünde bulundurarak 12 Mart'ta hakim ve savcı adaylarının eğitimlerinin ertelendiği hatırlatıldı.

Ardından gerekli hazırlıklar yapılarak hakim ve savcı adayları için dijital eğitime geçildiği belirtilen açıklamada, sistem üzerinden canlı derslerin ise 13 Nisan'da başlayacağı duyuruldu.

Açıklamada, uzaktan eğitim için Türkiye Adalet Akademisinin Teşkilatı ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik uyarınca Uzaktan Eğitim Merkezi kurulduğu, teknik donanım ihtiyaçları giderilerek stüdyo oluşturulduğu kaydedildi.

7 SINIFTA 240 HAKİM VE SAVCI

Konunun uzmanı personel ile eğitim kadrosunun kamera karşısına geçtiği vurgulanan açıklamada, Türkiye Adalet Akademisinde 7 sınıfta 240 hakim ve savcı adayının sistem üzerinden online ders kayıtlarını yaptırdığına değinildi.

Açıklamada, eğitimlerin, TAA Öğretim Üyesi Onur Utku Sevim'in "Savcılık Uygulamaları" konusundaki ilk dersiyle başladığı, uygulama kapsamında diğer öğretim üyelerinin de "Savcılık Uygulamaları", "HMK Uygulamaları", "CMK Uygulamaları", "Hukuk Yargılamasında Harç ve Giderler" konularında eğitim vereceği bildirildi.

DİĞER HABERLER
Anlatılanlardan etkilendim
Erdoğan karantinayı nasıl geçirdi?
2 terörist etkisiz hale getirildi
Ege Ordusu'na FETÖ operasyonu!
Güneşli havaya 'sağanak' arası!
19 bin 910 sözleşmeli öğretmen için başvurular başlıyor
Gaziantep'te torbacı operasyonu