18 Şubat hangi burç?

18 Şubat hangi burç?

Astrolojide, gök kuşağında yer alan 12 takım yıldızı burçlar olarak bilinir ve her birine özgü isimler verilmiştir. İnsanların doğum tarihlerine göre bir burçla ilişkilendirilmesi, onların kişilik özelliklerini ve hayatlarındaki eğilimleri bu burçların karakteristiklerine göre yorumlamaya olanak tanır. Bu yüzden, her burcun kendine has nitelikleri ve temsil ettiği özellikler vardır.

18 Şubat hangi burç? Astrolojide, Kova burcu 22 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasında doğanları kapsıyor. Bu dönemde doğanlar, astrolojik olarak Kova burcunun özelliklerini taşıyorlar. Kova burcu, hava grubunun bir parçası olarak biliniyor ve astrolojik sıralamada on birinci sırada yer alıyor.

YÖNETİCİ GEZEGENLER VE UĞURLU SEMBOLLER

Kova burcunun yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüs, bu burcun karakteristik özelliklerini şekillendiriyor. Kovalar için uğurlu taş yeşim, şanslı sayı ise 4 olarak kabul ediliyor. Burcun renkleri ise koyu mavi, gece mavisi ve yeşil olarak belirlenmiş. Karşıt burcu ise Aslan.

18 ŞUBAT DOĞANLARIN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

18 Şubat'ta doğan Kovaların hayal güçleri geniş, sezgileri kuvvetli ve akıl yürütme yetenekleri gelişmiştir. Kararlı ve bir o kadar da inatçı olan bu kişiler, sevecen ve insan odaklı yaklaşımlarıyla dikkat çeker. Herkese eşit imkanlar sağlanmasını savunan bu burç, modern ve sabit fikirli yapısıyla tanınır.

SOSYAL VE BAĞIMSIZ YAPILARI

Kova burcu insanları, sosyal çevrelerinde mesafeli olabilirler. Özgürlüklerine düşkün olan Kovalar, bu uğurda önemli fedakarlıklar yapabilirler. Aile yaşamı bazen onlar için zorlayıcı olabilir, bu sebeple bazen bu durumdan kaçınabilirler. Yeniliklere ve keşfe olan ilgileri ise hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER VE SAĞLIK

Fiziksel olarak Kova burcu mensupları genellikle orta ya da uzun boylu, açık sarı saçlı ve koyu renk gözlü olabilirler. Özellikle Kova kadınlarının yüz güzellikleri dikkat çekicidir. Bilekleri hassas olan Kovaların, spor yaparken dikkatli olmaları önerilir. Spor, bu burcun enerjisini dengede tutmada önemli bir rol oynar.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN