Back To Top
Nicki Minaj Suudi Arabistan konserini iptal etti

Nicki Minaj Suudi Arabistan konserini iptal etti

Nicki Minaj Suudi Arabistan konserini iptal etti
- A +

ABD’li rapçi Nicki Minaj, ülkede tartışmalara yol açan Suudi Arabistan konserini iptal ettiğini açıkladı.

Cidde Dünya Festivali kapsamında 18 Temmuz'da sahneye çıkması beklenen Nicki Minaj, bu konseri iptal ettiğini, “Dikkatli bir derin düşünce sürecinden sonra festival kapsamından planlanan konserimi artık ileri taşımamam gerektiğine karar verdim” sözleriyle duyurdu.

Minaj, “Suudi Arabistanlı hayranlarıma şovumu getirmeyi her şeyden çok istememe rağmen, konuyla ilgili kendimi iyice eğittikten sonra inanıyorum ki kadınların ve LGBTİ toplumunun haklarına, ifade özgürlüğüne olan desteğimi açık bir şekilde göstermem çok daha önemli” ifadelerini kullandı.

MEKKE'YE YAKIN BİR NOKTADA SAHNE ALACAKTI

Nicki Minaj’ın Suudi Arabistan konseri her kesim tarafından sosyal medyada farklı bir şekilde eleştiriliyordu. Minaj'ın açık kostümleri ve müstehcen şarkı sözlerinin ülkede hoş karşılanmayacağını savunan bazı kullanıcılar şarkıcının Mekke'ye yakın bir noktada sahne almasının da uygunsuz olacağını savundu.

Bazı Suudi kadınlar ise Minaj'ı kabul eden yetkililerin kendilerine çarşafı zorunlu kılmasını sorgulayarak ‘çifte standart’ eleştirisinde bulundu.

Dünyaca ünlü isimlerin katılacağı konserler Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın eğlence sektörü üzerindeki kısıtlamaları hafifleterek ülkenin ekonomisini çeşitlendirmeyi amaçlayan planının bir yansıması olarak görülüyor.

Ancak ülkenin insan hakları karnesi nedeniyle konser teklifini kabul eden şarkıcılar bir hayli eleştiriliyor.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN