Ölmüş anneler için Anneler Günü sözleri, mesajları, şiirleri

Ölmüş anneler için Anneler Günü sözleri, mesajları, şiirleri

Ölmüş anneler için özlü sözler, Anneler Günü'nde öksüz evlatlar için duygusal anların yaşanmasına neden oluyor. Yılda bir kez sembolik olarak kutlanan Anneler Günü, özellikle sosyal medya paylaşımlarıyla annesini kaybeden vatandaşları üzüntüye sevk ediyor. İşte, vefat etmiş anneler için şiirler ve mesajlar...

Dünyada farklı günlerde kutlanan ve ülkemizde her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanmasına karar verilen Anneler Günü, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde bu yıl da evlerde geçiriliyor. Annelerimizin iyi hissetmeleri için dile getirilen güzel sözler, salgın kabusunu bir nebze olsun unutturuyor. Ölmüş anneler için Anneler Günü sözleri mesajları şiirleri de içimizi burkuyor...

ANNELER GÜNÜ NEDEN KUTLANIR?

Antik Yunanlıların, Yunan mitolojisindeki birçok tanrının annesi olduğuna inanılan Rhea şerefine verdikleri senelik ilkbahar festivali kutlamaları, tarihteki ilk Anneler Günü kutlaması olarak kabul ediliyor. Antik Romalılar ise ilkbahar festivallerini Hz. İsa'nın doğumundan 250 sene öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyordu.

Modern çağda ise ilk Anneler Günü kutlaması ABD'de başladı. Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908'de başlattığı anma günü, 1914'te ABD Meclisi'nin verdiği onayın ardından ülke çapında kabul gördü.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN? ÇİÇEKÇİLER AÇIK MI?

Anneler Günü ülkemizde her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Bu yıl ise 9 Mayıs 2020 Pazar gününe denk geliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma dolayısıyla vatandaşların sokağa çıkması kısıtlandı fakat Anneler Günü'ne özel olarak çiçekçilerin hizmet verdiğini belirtelim. 10.00-17.00 saatleri arasında fiziki olarak açık olacak çiçekçi dükkanları, 10.00-23.59 saatleri arasında evlere servis yapabilecek.

0520200349462360690.jpg

ÖLMÜŞ ANNELER İÇİN ANNELER GÜNÜ ŞİİRLERİ VE MESAJLARI

* Cennet annelerin ayakları altındadır sözü onların yaptıkları bu fedakarlığın tek denginin cennet olabileceğini belirtil. Tabii ki de babaların da çocukları üzerinde çok emeği vardır ancak annenin yeri, emeği çok başkadır. Anne kokusu hepimizi mest etmiştir.

* Annelerimizin değerini bilmeli ve onları üzmemeli ve incitmemeliyiz. Annelerimiz bize kıyamadıklarından dolayı biz onları ne kadar üzsek, kırsak da bizlere küsmezler ancak bunu bir açık gibi görüp üzmeye kırmayı sürdürmemeliyiz. Onlara hakkını vermeye önce iyi davranarak başlamalıyız.

* Karanlık kuyularda açan çiçeğim,
Küçük öğrencimin hayatta olmayan annesi onun cennetteki meleği,
Kimsenin yüreğine mutsuzluk yakışmazdı di mi anne?
Ah anne pencerede yine beklesen beni kapının zilini çalsam babam geldi aç kapıyı dese,
Sen en güzel beni sevsen...

* ANAMI ARIYORUM

Senden ayrı senden uzak
Yersiz göksüz gibiyim
Hem analı hem babalı
Hem öksüz gibiyim

Uzanmış aramıza
Uçsuz bucaksız gurbet
Bir ucunda sıla var
Öbür ucunda ekmek

Bütün analar ağıt şimdi
Bütün ağıtlar ana
Ya beni de al gurbet
Ya anamı ver bana

Hem kova hem kuyuyum
Yorgun bir halk suyuyum
Sen bana nenni söyle
Ben dizinde uyurum

-Ali Yüce

0520200348192364682-001.jpg

VEFAT ETMİŞ ANNELER İÇİN ÖZLÜ SÖZLER

* Mekanın cennet olsun annem, seni çok özlüyorum

* Annem mekanın cennet olsun seni çok özledim.

* Canım annem seni çok özlüyorum. Beni kucağına alıp kafamı okşamanı ve o güzel masallarını anlatmanın verdiği huzuru bulamıyorum hiçbir yerde.

* Böyle zamanlarda en çok seni arıyorum ölümün beni yıktı en çok seni özlüyorum en çok seni istiyorum yanımda annem

* Yokluğunda bütün eşyalarını koklayıp da uyuyorum annem…

* Biz yetimler için ne kadar zor bir gün. Özlüyorum seni cennet kokulum çok özledim be ANNEM

* Seni çok özlüyorum annem... Yattığın yer nur, mekanın cennet, peygamberimize komşu olasın... Allah'ım rahmetini üzerinden eksik etmesin...

0520200348372369567.png

* Annem annem, ben sensiz hep eksiğim. Yanında olmasam da, sen yine benimlesin.

* Senin adın geçince, sol yanım acıyor anne, Hiçbir şey yutamıyorum.

* Anne diyerek hala ağlayabiliyorum. Anne büyüdüğüme bakma İnan ki ben her gün ölüyorum. O mis kokan tenini Özlüyorum çaresiz susuyorum...

* Annem seni yokluğunda yapayalnız bıraktığım günleri hatırlıyorum da ne kadar zormuş annem şimdi anlıyorum. Sen gittiğinden beri seni evde yalnız bir başına bıraktığım günler için kendime çok kızıyorum.

* Anne; ne çok özlüyorum seni, sesini, bakışını, yavrum deyişini öyle özledim ki... Mekanın cennet olsun. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin.

* Her hafta mezarına geliyorum. Mezarının başında ağlıyor ve toprağına sarılıyorum. Anne seni çok özledim.

* Ben iyiyim sabah yedilerde camlardayım hâlâ Komşular işe gidiyor, kalabalıklaşıyor çarşılar Kedileri izliyorum ve annemi özlüyorum... Sıkı sıkı giyiniyorum ama üşüyorum Annemin hiç görmediği bir şehirde yaşıyorum.

0520200349292368591.jpg

* Gülüyorum diye mutlu sanıyorlar anne. Bir sen biliyorsun buhranlı gecelerimi. Seni çok özlüyorum... Sana ihtiyacım var.. Seni çok seviyorum..

* Öpeyim de geçsin der anneler Öper ve geçer. Kelimeler ile tarifi yoktur anne hakkının.

* Her gün izleyip her gün yokluğunla sınanıyorum ama biliyorum ruhunla beni sarıyorsun seni çok özlüyorum canım annem...

* Annem seni çok özlüyorum. Seni çok seviyorum. Her gece gel rüyalarıma. Biraz olsun özlem gideriyorum. Yanaklarından öptüğüm...

* Canım annem sensizlik ne zormuş. Her gece sensizliği içimde hissetmek çok ağır annem

* Allah'ım seni Peygamber Efendimize komşusu yapsın, kabrin rahat ve nurlu olsun melek annem.

* Ölümü özlüyorum ANNE seni hatırlayınca...

0520200350072364919.jpg

* Sol yanım acıyor annem. Seni çok özlüyorum biricik annem.

* Sensiz bir daha güneş battı annem. Sensizlik çok zor annem.

* Yorgunum kırgınım ve seni özlediğimde ben hep böyleyim canım annem

* Ben sensiz soğuk gecelerde üşüyorum anne, kimse senin gibi gelip üstümü örtmüyor. Ben soğuk gecelerde senin sıcacık sevgini özlüyorum annem.

* Her çocuk benim gibi ağlar mı bilmem ama annem ben seni çok özledim onun için hep ağlıyorum.

* Dün yanına geldim annem. yine benimle konuşmadın yine bana hasretle sarılmadın. Anne mezar nasıl bir yer . Neden beni mezarında eskisi gibi karşılamıyorsun. Neden bana sarılmıyorsun annem.

* Biliyor musun anne her şeye alıştım, sadece senin yokluğuna alışamadım.

0520200350222363046-001.jpg

ÖLEN ANNEYE DUYGUSAL SÖZLER

* Olmuyor anne özlüyorum işte arıyorum varlığını.

* Mevsimin bir suçu yok annem, yokluğun çok soğuk.

* Anneyi sevmek cenneti sevmektir çünkü anne cennete açılan kapıdır. Cennetimin kapısı seni çok özledim

* Sensiz uyuduğum bu kaçıncı soğuk gece seni çok özledim annem.

* Ah benim güzel annem 4 yıl önce bizden ayrılmıştın, seni çok özlüyorum şu mübarek günlerde sana ve vefat etmiş annelere rahmet diliyorum

* Sizin hiç annenizi özleyip de içinizde isyanların çıktığı, fırtınaların koptuğu ama sözlerinizin boğazınıza düğümlendiği oldu mu hiç?

* Ahh annelik sen ne kutsal bir şeysin! Getir ayaklarını öpeyim cennet kokusunu içime çekeyim.

0520200349002361188.jpg

* Sen gittikten sonra anne diye seslenmeye o kadar özledim ki.

* Ellerimde çiçekler mezarının başında gelirsem ne olur bana kızma Annem. biliyorum seni çok üzdüm ama hatamı anladım. Beni affet annem.

* Anneciğim bana seni seviyorum diyen sözlerini özledim. Her sabah saçlarımı tarardın başımı okşardın. Ben o günleri çok özledim annem

* Sen hiç anne diye avazın çıktığı kadar sessizce bağırdın mı hiç.

* Seni çok özlüyorum annem için hala yanıyor ağlıyorum annem benim mis kokulu annem mekanın cennet olsun

* Sensiz geçen şu yaşamın içinde var olmak, kokunu bir daha hiçbir zaman alamayacağımı, sesini hiçbir zaman duyamayacağımı bilmek o kadar zor ki her gün daha çok eksiliyorum, ölümü özlüyorum anne

* Ben seni kalbime sığdıramazken şimdi nasıl toprağın altına koyacağım canım annem.

0520200351002369476.jpg

* Herkes hediye alır ben sana sevdiğin güllerinle geleceğim... Herkes sarılırken anasına ben senin toprağına sarılacağım... İçim sızlıyor... çok koyuyor sensizlik Annem...

* Cennet annelerin ayaklarının altındadır diyorlar annem. Ne olur ayaklarının altına al beni Annem. Gidişin beni çok hüzünlendirdi ve seni hep özlüyorum Annem.

* Evet, şimdi daha iyi anlıyorum Anne senin gidişin bana; acıdan, hasretten, gözyaşından başka hiç bir şey vermemiş

* Anneler günün kutlu olsun annecim... Yanımda olmasan da yanımdasın... En zor günümde en zor anında 'buradayım' der gibisin. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun

* Beyazlara sarıldığın gün benim bittiğim gündü Annem. Ben o günden sonra hiç gülemedim Hiç sevinemedim. Her zaman hüzünlü her zaman dertliyim. çünkü sen yoksun yanımda annem.

* Bir şeye ihtiyacın olursa ara derdin, sana ihtiyacım var şimdi ben kimi arıyım annem.

* Üzerine de resmini yapıştırıp baş ucuma koydum. Her sabah onu öpüyor, kokluyorum. Kimseye söyleme ama anne, bazen de konuşuyorum onunla. Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.

0520200350412369054.jpg

* Sen beni beyazlar içinde gelin ettin ama ben seni beyazlar içinde toprağa verdim. Ben hayırsız evlat mıyım annem... Kendi ellerimle seni toprağın bağrına koydum. Yazıklar olsun bana annem.

* Annenize iyi bakın çünkü o acı tahmin ettiğinizden çok büyük.

* Anne diye seslenmeyi o kadar çok özledim ki.

Şimdi yanımda olsan, boynuna sarılsam, öpsem, koklasam, hiç gitmesen, yanımdan ayrılmasan. Ama…

* Sensiz dünyanın tadı tuzu yok be annem.

* Şimdi yanımda olsa, anne desem yorgun benim gönlüm tükeniyorum sanki inceden. Gülmek, konuşmak gelmiyor içimden desem. Bir kerecik bak gözlerime de dağılsın içimdeki dumanlar desem. Özledim be annem çok özledim.

* Dokunmayın annesizliğime kanayan yüreğime dokunmayın

* Ölen annelerinize ithafen Anneler Günü'nde ve her zaman paylaşabileceğiniz, onları hatırlayabileceğiniz özlü sözleri paylaştık. Sizler de ölen anneler için özlü sözler, şiirler ve mesajları okuyarak annenizi hatırlayabilirsiniz...

1361123.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN