Otomobil almak için bekleyen kazandı! İlk otomobile sıfır ÖTV: Fiyatlar jet hızıyla düştü, şimdi tam sırası!

Otomobil almak için bekleyen kazandı! İlk otomobile sıfır ÖTV: Fiyatlar jet hızıyla düştü, şimdi tam sırası!

İlk kez araç alacaklara müjdeli haber geldi. ÖTV indirimi yüzleri güldürürken araç sahibi olacaklar indirimlerden yararlanabilecek. Ülkemizde ilk defa araç alacak fakat satmayacak olan kişilere sıfır otomobillerde indirim başladı.

ÖTV indirimi milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenirken sevindirici haber geldi. Araba almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İlk defa araç alacak ve 5 yıl içerisinde geri satmayacak olan kişiler için indirim furyası başladı. Sıfır otomobil alımlarına yoğunluk arttı.

Kasım ayının sonunda ÖTV matrah indiriminin gelmesiyle beraber vatandaşlar araba almak için bayilere akın ederken araç bulmakta fazlasıyla sorunlar yaşanıyordu. Bunun üzerine Aralık ayında gelen zamlarla beraber fiyatlar yükselişe geçerken araçlar ise ortaya çıkmaya başladı. ÖTV indirim bekleyişi halk tarafından tekrar umut kaynağı oldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya bakılarak yeni araba alacaklara ÖTV'lerde seçim öncesinde yeni kampanya başlatıldığı haberi verildi. Kampanyadan yararlanmak isteyenler ilk arabasını alırken 5 yıl süre ile satmama şartını da kabul etmiş oluyor.

ÖTV indirimi başladı

ÖTV'DE İNDİRİM BEKLENTİSİ

ÖTV üzerinden birkaç senaryo gündeme gelirken çalışmalar deva ederken ÖTV matrah limitinde artırmalar yaşandı. Bununla beraber yüksek fiyattan satılan araçlar için daha düşük oranda vergi ödemesi yapılmış olacak. ÖTV'nin tamamen sıfırlanması üzerine çalışmaların yapılacağı ise duyuruldu. ÖTV indirimleri hem ikinci el hemde sıfır araçlar için fiyat düşüşü bekleniyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN