Pastel, kişisel bakım markası PastelLab’ı duyurdu

Pastel, kişisel bakım markası PastelLab’ı duyurdu

Türkiye’nin öncü kozmetik markası Pastel, tüketicilere yeni bir deneyim sunmak üzere hayata geçirdiği kişisel bakım markası PastelLab’ı duyurdu. "PastelLab", kullanıcıları güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşturacak ürünleri tek koleksiyonda buluştururken, güzellik ve cilt bakımı rutinlerine de yeni bir boyut kazandırıyor.

Sosyal medyanın da etkisiyle güzellik ve kişisel bakım rutinlerinin önemi artarken, tüketicilerin eğilimleri sektörün dinamiklerini belirliyor ve büyümesini etkiliyor. Bunun temelinde tüketicilerin %42’sinin güzellik ve kişisel bakım ürünleri pazarında yaklaşık %50’lik paya sahip olan cilt bakımı alanındaki yeni markaları denemek istemeleri yatıyor. Dinamikleri sürekli değişen bu rekabet ortamında dünya genelindeki sektör liderleri, tüketicilerin beklentilerini karşılamak için özel stratejiler geliştirmeye odaklanırken, yeni girişimleriyle de farklı bir döneme kapı aralıyor. Son olarak Türkiye'nin öncü renkli kozmetik markası Pastel, tüketicilere yeni bir deneyim sunmak üzere hayata geçirdiği kişisel bakım markası PastelLab ile kullanıcıları hem güzel hem de sağlıklı bir cilde kavuşturacak ürünleri tek koleksiyonda buluşturuyor.

Kullanıcıların cilt bakım rutininde özel bir yer edinmeyi amaçlıyoruz”

Tüketicilerin doğal güzelliği ön plana çıkararak sağlıklı bir cilde ulaşmalarını hedeflediklerini söyleyen Pastel’in CMO’su Jenia Pinto, prensiplerine dair şu açıklamada bulundu: “Türkiye’nin köklü kozmetik markası Pastel’in bünyesindeki yeni kişisel bakım markamız PastelLab ile güzellik algısını bilimsel bir yaklaşımla yeniden tanımlamaya odaklanıyoruz. Tüketicilerin onarıcı ve koruyucu cilt bakım rutininde özel bir yer edinmeyi amaçlıyoruz. Koleksiyonumuzdaki cilt, dudak ve tırnak bakımına yönelik ürünlerle cildin canlandırılmasına, arındırılmasına ve çevresel etkilerden korunmasına destek oluyoruz” dedi.

Kusursuz görünen sağlıklı bir cilt herkesin hakkı”

Kişisel bakım ürünleri kullanan tüketicilerin sadece iyi görünmekle kalmayıp, sağlıklı bir cilde sahip olması gerektiğini belirten Jenia Pinto, “Kişisel bakım ve güzellik ürünlerinin yalnızca iyi görünen değil, aynı zamanda sağlıklı bir cilt için üretilmesi gerektiğine inanıyoruz. Zaten sağlıksız bir cildin, ne kadar çok ürün kullanılsa da tamamıyla ve kalıcı bir şekilde iyi görünen bir yapıya ulaşması mümkün değil. Bu yüzden, besleyici yağlar, bitkisel özler ve yenilikçi aktif bileşenlerle zenginleştirdiğimiz koleksiyonumuzla, tüketicilerin hem sağlıklı hem de güzel bir cilde sahip olmasını sağlıyoruz. Gerçek güzelliğin kişinin kendine iyi bakmasıyla oluşabileceğine inanıyor ve ürünlerimizle güzellik anlayışını farklı bir boyuta taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ürünlerimiz hem fonksiyonel hem de sağlıklı”

Koleksiyonlarındaki ürünlerin sadece Watsons mağazalarında, watsons.com.tr’de ve Watsons Mobil Uygulamasında yer aldığını aktaran Pastel CMO’su Jenia Pinto’dan edinilen bilgilere göre, serideki cilt kategorisinde yer alan Pure Face Peeling Jel, mini kese etkisiyle cildi derinlemesine temizlerken, nemini koruyarak ışıltı kazandırıyor. Lip Scrub, dudakları ölü derilerden arındırarak canlı ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. Sleeping Mask ise dudaklarda koruyucu bir tabaka oluşturarak uzun süre nemi hapsediyor ve düzenli kullanımla ince çizgileri azaltıyor. Cuticle Nail Care Cream de tırnakları nemlendirirken hem koruyor hem de yeniliyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN