Sarımsak ve soğanı aynı anda sakın pişirmeyin! Sağlığınızı tehlikeye atmayın

Sarımsak ve soğanı aynı anda sakın pişirmeyin! Sağlığınızı tehlikeye atmayın

Birçok yemekte kullanılan soğanı pişirirken aynı anda sarımsak pişirmek, uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Peki, soğan ve sarımsak aynı anda kullanılır mı? İşte, soğan ve sarımsak pişirme sırası...

Soğan ve sarımsak, birçok yemekte lezzet artırıcı olarak kullanılır ve birlikte pişirilir. Ancak bu iki malzemenin birlikte pişirilmesi aslında sağlık açısından zararlı olabilir.

SOĞAN VE SARIMSAK BİRLİKTE PİŞİRİLİR Mİ?

Soğan ve sarımsak, pişme süreleri bakımından farklı iki sebze ürünü. Soğan, sarımsaktan daha uzun süre pişer. Bu nedenle ikisini aynı anda pişirirseniz, sarımsak soğanın yanmasına neden olabilir.

BESİN DEĞERLERİ KAYBOLABİLİR

Sarımsak, içindeki değerli besin maddelerini hızla kaybedebilir. Soğan ile birlikte pişirirseniz, sarımsak aşırı sıcaklık nedeniyle besin değerlerini kaybedebilir.

Sarımsak, pişirme sırasında aşırı kavrulduğunda sağlıksız bir bileşik olan 'allicin'i oluşturabilir. Bu, besin değerinden ziyade sağlığınıza zarar verebilir.

ÖNCE SOĞANI PİŞİRİN

Soğan ve sarımsak kullanırken, daha iyi bir yöntem soğanın önce pişirilmesi ve ardından sarımsağın eklenmesidir. Bu, her iki malzemenin de optimum pişme süresine sahip olmalarını sağlar ve lezzeti korur.

Soğan ve sarımsak birlikte pişirildiğinde lezzet kazanabilirsiniz, ancak sağlığınızı korumak için daha iyi bir seçenek, bunları ayrı ayrı pişirmek.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN