Uyurken hayatının şokunu yaşadı! Tam 10 santimetre boyunda, kuyruğundan çekip çıkardı

Uyurken hayatının şokunu yaşadı! Tam 10 santimetre boyunda, kuyruğundan çekip çıkardı

Özellikle kırsal bölgelerde yaşayanlar, haşere türleriyle iç içe yaşamak zorunda kalabiliyor. Eve giren haşereler, insanların kulaklarından içeri girip bazen uzun süre orada yaşayabiliyor. İşte, kulaktan girip kafatasının içinde yaşayabilen böcek türleri...

Nadir görülse de bazı kişilerin kulağına hayvan girebiliyor. Genellikle kamp yaparken ya da dışarıda uyurken yaşasa da tam tersi koşullarda da bu olay meydana gelebiliyor. Bu canlılar, kafanızın içindeyken ölebiliyor ya da hayatına orada devam edebiliyor.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, kulak kanalından girerek insanların kafatasının içinde yaşayabilen 5 hayvan türü şöyle:

HAMAMBÖCEĞİ

Avustralya'da 2014'te Hendrik Helmer adlı adam, sabah uyandığında sağ kulağında acıyla uyandı.

Kulağına örümcek kaçtığını düşünen Helmber, hayvanı elektrikli süpürgeyle ve kulağına su dökerek çıkarmaya çalıştı. Acı dayanılmaz hale gelince doktora giden Helmer, kulağına hamamböceğinin girdiğini öğrendi. Doktor, böceği çıkarınca Helmer kurtuldu.

ÖRÜMCEK

Çin'de 2012'de meydana gelen olayda kulağı kaşındığı için hastaneye giden kadın, kafasında 5 gündür örümceğin yaşadığını öğrendi.

Örümceğin müdahale edilirse dikenlerini sokup kulağa zarar vermesinden korkan doktorlar, salin solüsyonu dökerek davetsiz misafiri çıkarmayı başardı.

kulagin-icinde-yasayan-bocekler.jpg

KURTÇUK

ABD'nin Illinois eyaletinde huzurevinde yaşayan 92 yaşındaki kadının 2012'de kulağından 57 kurtçuk çıkarıldı. Alzheimerdan mustarip olan bu sebeple konuşamayan kadının ailesi, huzurevine dava açtı.

AKAR

Eklembacaklıların küçük üyeleri olan akarların kulağı istila etmesine otoacariasis deniyor. Tayvan'da 2012'de sağ kulağının tıkandığını hisseden 70 yaşındaki adam doktora gidince acı gerçekle karşılaştı.

Ev tozu akarlarından Dermatophagoides pteronyssinus türünden çok sayıda mikroskopik canlının yaşlı adamın kulağında süründüğü görüldü. Hasta mantar önleyici, antibakteriyel madde, iltihap önleyici ve akar ilacı içeren damlalarla tedavi edilerek iki ay içinde tamamen iyileşti.

ÇIYAN

ABD'nin Arkansas eyaletinde kulağında acıyla uyanan 14 yaşındaki çocuk, kafasına çıyan girdiğini gördü.

Grant Botti, kulağında bir şeyin hareket ettiğini anlayınca yaklaşık 10 santimetrelik hayvanı kuyruğundan tutup kulağından çıkardı.

kulagin-icinde-yasayabilen-bocekler.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN