İçişleri Bakanlığı memur personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı memur personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı 1772 kişilik memur personel alımı başvurularının ardından yapılan elemeler tamamlandı. Sözlü mülakata katılmaya hak kazanan adaylara bilgilendirme mesajları gönderilmeye başlandı. İşte detaylar...

İçişleri Bakanlığı memur personel alımı başvuruları 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İlk sonuçlar da açıklanmaya başlandı. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara 8-12 Şubat 2021 tarihleri arasında SMS ve e-posta ile bilgilendirme mesajları gönderilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

İçişleri Bakanlığı'nın icisleri.gov.tr internet sitesinde yayımlanan listede yer alan adayların, tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu sınav komisyonları tarafından başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 8-12 Şubat 2021 tarihleri arasında incelenecek.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı için ilan edilen pozisyonlara başvuruda bulunan adaylardan; her il ve pozisyon unvanı için 2020 yılı KPSS puan türüne göre en yüksek puana sahip adaydan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adaya ait il ve unvan bazlı listeler öğrenim durumuna göre (lisans, önlisans ve lise) aşağıda yayımlanmaktadır.

1) KPSS puan türüne göre ilan edilen pozisyon sayılarının 5 katı aday arasına giren en son aday ile aynı puana sahip aday/adaylar da listeye dahil edilmiştir.

2) Yayımlanan bu listelerde yer alan adaylara ait tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu sınav komisyonlarınca başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında incelenecek olup, başvuru şartlarından herhangi birini veya birkaçını taşımayan adaylara başvurularının reddedildiği İş Talep Formunda beyan ettikleri cep telefon numaralarına SMS olarak, mail adreslerine de e-posta olarak bildirilecektir. Bu nedenle adayların belirtilen tarihler arasında SMS ve e- posta adreslerini takip etmeleri gerekmektedir.

Aşağıda belirtilen listelerde adı soyadı yer alan adayların 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında SMS ve e- posta adreslerini takip etmeleri gerekmektedir.

3) Başvurusunun bu aşamada reddedildiğini öğrenen aday/adayların itiraz için en geç iki gün içerisinde (mesai saatleri içinde) tercih ettikleri pozisyonun bulunduğu valilik il yazı işleri müdürlüğüne itiraz edilen hususların belgelendirilmesi kaydıyla başvurmaları gerekmektedir.

4) Belirtilen itiraz süresi içerisinde itiraza neden olan bilgi/belgeyi ibraz etmeyen/edemeyen adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, bu nedenle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır.

5) Süreç tamamlandıktan sonra başvurusu kabul edilen adaylara ait her il ve pozisyon unvanı için KPSS puan türüne göre giriş (sözlü) sınavına katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler ile günlü katılım listeleri Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, ilanda belirtilen Ek-2 tabloda yer alan Bölgesel Sınav Merkezlerinin valilik internet sitelerinde de aynı tarihte yayımlanacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPILAN POZİSYONLAR İÇİN TIKLAYIN

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN