28.02.2020  11:31
KAYNAK: 
KAYSERİ/DHA

İdlib şehidi Ali Taşöz'ün acı haberi Kayseri'deki ailesine verildi

Türkiye son yılların en acı olayıyla sarsıldı. Esad rejimi ve destekçilerinin dün İdlib'e düzenlediği saldırıda şehit olan 33 askerimizden 24 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz'ün acı haberi, memleketi Kayseri'deki ailesine verildi.

+
-

İdlib'de hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz'ün, Kayseri'nin Develi ilçesi Reşadiye Mahallesi'nde oturan ailesine acı haberi ulaştı. Askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde aileye oğullarının şehit olduğu haberini verdi.

Şehidin babası Hüseyin ve annesi Pembe Taşöz, büyük üzüntü yaşadı. 3 çocuklarından birini kaybetmenin acısını yaşayan çifti, askeri yetkililer teskin etmeye çalıştı. Şehidin ailesinin oturduğu apartmana Türk bayrağı asılırken, yakınları başsağlığında bulunmak üzere eve akın etti.

Belediye tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu.

NE OLMUŞTU?

İdlib'de Esad güçleri, Rusların hava desteğiyle bölgedeki TSK unsurlarını hedef aldı. Şehit haberlerine ilişkin son dakika açıklamayı Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptı. İlk açıklamada 9 olan şehit sayısı hızla arttı ve 33'e yükseldi. Çok sayıda askerimiz de yaralı.

DİĞER HABERLER
‘Ekmek arası ıspanak’ işinden etti
Aynı ciddiyetle devam edelim
Harem otogarı faaliyetlerini durdurdu
Servis ve minibüsler kısıtlamadan muaf
Konya'da feci trafik kazası
Vaka sayısı 1 milyona ulaşabilir!
Koronavirüs Emniyet'e de sıçradı!