Back To Top
Gençler Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’na hazır

Gençler Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’na hazır

Gençler Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’na hazır
- A +

18-23 Eylül tarihlerinde Slovakya’da düzenlenecek olan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’na geri sayı sürerken, serbest, grekoromen, kadın milli takımları, ilk üçe girmeyi hedefliyor

Son Avrupa Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanan ve Avrupa şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Gençler Serbest Güreş Takımı, çalışmalarını Niğde Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor. Dünya Şampiyonası’na günde 3 idman yaparak hazırlanan millilerde takımın hırslı oluşu teknik ekibin yüzünü güldürüyor. Teknik Direktör Metin Topaktaş, hedeflerinin Avrupa Şampiyonası’ndaki başarıyı tekrarlamak olduğunu belirterek, “Dünya Şampiyonası tabi ki çok daha zorlu geçecek. Ama bizler de çok iyi hazırlanıyoruz. Rakiplerimizin maçlarını tek tek izleyerek analiz ediyoruz. Salı ve çarşamba günleri kendi aramızda kontrol maçları yapacağız ve güreşçilerimizin son durumlarını burada göreceğiz. Avrupa’da madalya alan tüm güreşçilerimizden yine madalya bekliyoruz. 18 Eylül akşamı Niğde’den Ankara’ya geçeceğiz ve 19 Eylül’de de Slovakya’ya hareket edeceğiz“ şeklinde konuştu.

Grekoromen Milli Takımı’nda hedef en az 5 madalya

Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Ankara Elmadağ’da sürdüren Grekoromen Güreş Genç Milli Takımı da şampiyona için gerekli tüm çalışmaları yaptı. Avrupa Şampiyonası’nda değişen kurallara adaptasyon sorunu yaşadıklarını ve bazı şanssızlıklar yüzünden istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Greko-Romen Milli Takım Antrenörü Mustafa Berber, “Avrupa Şampiyonası’ndan gerekli dersleri çıkarttık. buradaki sonuçlar bizleri dahada hırslandırdı. Biz Dünya Şampiyonası’na Avrupa Şampiyonası’nın telafisi olarak bakıyoruz. Hedefimiz en az 5 madalya ve takım halinde ilk üç. Aylardır bu doğrultuda çalışıyoruz. Tüm sporcularımız çok iyi çalıştılar ve altın için mindere çıkacaklar. Kadromuzda Avrupa ve dünya şampiyonu olmuş birçok sporcumuz var. İnşallah başarılı bir şampiyonanın ardından hedefimize ulaşacağız” dedi.

Kadın Milli Takımı’nda hedef dünya şampiyonu çıkarmak

Dünya Şampiyonası için hazırlıklarının son etabını Yalova’da gerçekleştiren Genç Kadın Milli Takımı’nda ise hedef dünya şampiyonu çıkartmak. Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren milliler, Dünya Şampiyonası için 17 Eylül’de Slovakya’ya hareket edecek. Teknik Direktör Murat Gençtürk, Avrupa Şampiyonası’nda 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 6 madalya kazandıklarına dikkat çekerek, “Son Avrupa Şampiyonası’nda 6 madalya almış ve takım halinde üçüncü olmuştuk. Burada elde ettiğimiz başarı sporcularımızın öz güvenini artırdı. Bugüne kadar Gençler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya alamadık. Öncelikli hedefimiz dünya şampiyonu çıkartmak. Takım halinde ise ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Bu hedefleri başaracak güce sahibiz” diye konuştu.

18-23 Eylül tarihlerinde Slovakya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası için Grekoromen Milli Takımı 15 Eylül’de, Kadın Milli Takımı 17 Eylül’de, Serbest Güreş Takımı ise 19 Eylül tarihinde Slovakya’ya hareket edecek.

İSTANBUL/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN