04.04.2020  09:04
KAYNAK: 
TOKYO/İHA

Japonya’da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor: Ölü sayısı 88'e yükseldi

Japonya'da yeni tip koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor. Ülkede 4 kişinin daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 88'e yükseldi. Vaka sayısı ise 4 bine yaklaştı.

+
-

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan öldürücü koronavirüs Japonya’da 4 kişinin daha hayatını kaybetmesine neden oldu. Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine, son gelişmeler ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 88'e çıkardı.

Daha önce karantinaya alınan Diamond Princess adlı geminin yolcuları arasından hayatını kaybeden 11 kişi dışında, Japonya'nın farklı eyaletlerinden 77 ölüm vakası bildirildi.

VAKA SAYISI 4 BİNE YAKLAŞTI

Ülke genelinde şimdiye dek tespit edilmiş toplam vaka sayısı ise 3 bin 854'e çıktı. Karantina gemisi Diamond Princess'in yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya genelinde 3 bin 142 kişiye koronavirüsün bulaştığı bildirildi.

73 hastanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, şimdiye kadar bin 133 kişinin iyileşerek tedavi gördükleri sağlık kurumlarından taburcu edildiği belirtildi.

DİĞER HABERLER
İşte il il haritalı hava durumu tahmini
İstanbul Adalar'a giriş-çıkış yasağı ne zaman kalkacak?
Kafe ve restoranlara saat kısıtlaması
Tehdit edip para alıyordu
Yaza 'merhaba' diyemeyeceğiz
Kaybolan 9 yaşındaki çocuk, 7 saat sonra bulundu
Terör pususunda yaralanan polis şehit düştü