ABD'de türbülansa giren yolcu uçağında dehşet anları: 11'i ağır 36 kişi yaralandı

ABD'nin Arizona eyaletinde Hawaiian Havayolları'na ait olan Airbus A330 yolcu uçağı türbülansa girdi, 11'i ağır 36 kişi yaralandı. Türbülansın ardından kabini savaş alanına dönen o uçak ise kameralara böyle yansıdı.

Hawaiian Havayolları'na ait olan yolcu uçağa ABD'nin Arizona eyaletinin Phoenix şehrinde türbülansa yakalandı, 11'i ağır olmak üzere 36 kişi yaralandı.

ABD'nin Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinden 278 yolcu ve 10 mürettebat ile havalanan Hawaiian Havayolları'na ait Airbus A330, kalkıştan kısa bir süre sonra türbülansa girdi. Hawaii'nin Honolulu kentindeki Daniel K. Inouye Uluslararası Havaalanına yerel saatle 20.50'de iniş yapan uçakta 11'i ağır 36 kişi yaralandı.

"GEREKLİ MÜDAHALELER YAPILDI"

Yaralılar arasında 14 aylık bir bebek ile bir çocuğun da bulunduğu belirtildi. Hawaiian Havayolları tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Hafif yaralanan yolcu ve mürettebata havaalanında gerekli müdahaleler yapıldı. Bazıları ise hastaneye sevk edildi" ifadeleri kullanıldı.

ÜÇÜ MÜRETTEBAT 20 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Bilinç kaybı ve çeşitli yaralanmalar nedeniyle üçü mürettebat 20 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, uçağın türbülansa girdiği esnada ise bölgede şiddetli fırtınanın etkili olduğu açıklandı.

O anlar ise kameralara böyle yansıdı.