Havadan yağmur yerine kurşun yağıyor! Otururken sırtına çat diye saplandı, burası Teksas değil Türkiye

Eğlence adı altında havaya sıkılan mermi bir kişinin daha yaralanmasına neden oldu. Olay, anbean güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. İşte detaylar...

Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Tepekum Mahallesi, Hisar Sokak üzerinde bulunan bir işletmede 30 Temmuz Pazar günü akşam saat 18.42 sıralarında arkadaşlarıyla birlikte çay içen Hakan Mutlu, nereden geldiği belli olmayan yorgun merminin isabet etmesiyle yaralandı.

47 yaşındaki adama ilk müdahale, bölgede bulunan özel bir hastanede yapıldı. Daha sonrasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen ve tedavisi gerçekleştirilen Mutlu, burada 1 gece müşahede altında tutuldu. Polis ekipleri konuya ilişkin inceleme başlattı.

cay-icerken-sirtina-serseri-kursun-saplandi-1.jpg

SIRTINA SERSERİ KURŞUN İSABET ETTİ

Yaşanan talihsiz olay ise işletmenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, arkadaşları ile birlikte oturduğu esnada yorgun merminin isabet ettiği vatandaşın bir anda yerinden fırladığı görüldü. Daha sonrasında üzerindeki kıyafeti çıkararak can havli ile sağa sola koşuşturan vatandaşın etrafında kalabalığın toplandığı anlar görüntülere yansıdı.

cay-icerken-sirtina-serseri-kursun-saplandi-2.jpg

"İLK BAŞTA BİR ŞEY ISIRDI ZANNETTİM"

7-8 el silah atışı olduktan yaklaşık bir dakika sonra vücuduna yorgun merminin isabet ettiğini ifade eden Hakan Mutlu, o anları şöyle anlattı:

"Pazar günü arkadaşlarımla çay içerken 7-8 silah atışı oldu ve yaklaşık bir dakika sonra mermi sırtımdan, kürek kemiğime girdi. Ben ilk başta bir şey ısırdı sandım. Daha sonrasında ne olduğunu anladık zaten.

O bölgede özel bir hastane vardı ilk müdahale orada gerçekleştirildi, daha sonrasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüm. Polis ekipleri konuya ilişkin gerekli çalışmaları başlattı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde de görüldüğü üzere biraz eğik duruyorum, hafif dik dursaydım belki de şuanda daha büyük sorunlarla uğraşıyor olacaktım. Belki de hayatta olmayacaktım."

cay-icerken-sirtina-serseri-kursun-saplandi-12.jpg

"BU KADAR UCUZ KURTULAMAYABİLİRDİM"

Silahların, poligonlarda atılması gerektiğine değinen Hakan Mutlu, şunları söyledi:

"Bu olay maalesef ülkemizin her yerinde oluyor. Olmaması lazım. Orada çocuklarda var çok. Bu bana değil de bir çocuğun başına da isabet edebilirdi. Veya ben de bu kadar ucuz kurtulamayabilirdim. Bunun atılacak yerleri var poligonlar var, silah atılacak belirli yerler var.

Gidip orada denesinler silah atışlarını. Vücudumdaki ağrıları anlatamam, geçmeyen ağrı ve ateşim var. Basite alınacak bir şey değil, lütfen silah atmayın havaya. Düğün vardı muhtemelen orada, araştırılacak ve ben bulunmasını kesinlikle istiyorum."

cay-icerken-sirtina-serseri-kursun-saplandi-7.jpg

"BİR TANE YAVRUM VAR, ONA BİR ŞEY OLSA NE OLACAKTI"

Hakan Mutlu'nun 65 yaşındaki annesi Yıldız Mutlu ise, gözyaşları içinde şöyle konuştu:

"Bu olayların son bulmasını istiyorum. Artık yeter desinler. Silah seslerinden balkonlara çıkamaz hale geldik. Canımızı, kime emanet edeceğiz biz. Kör kurşunla benim oğlum az kalsın canından olacaktı. Pazar gününden beri ne yaptığımız bilmiyoruz.

Dur desinler artık bu olaylara. Ben hala kendimde değilim şoktayım. Benim bir tane yavrum var, ona bir şey olsa ne olacaktı. Ben o günden beri ağlayamadım, şoktayım. Çocuğuma bir şey olsa bugün ikinci günü olacaktı."

cay-icerken-sirtina-serseri-kursun-saplandi-9.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN