Celal Şengör, Karadeniz'de büyük afet için tarih verdi! Herkes biliyor, yerleşim yeri kurulması çok yanlış

Yer kürenin milyon yıllara uzanan hareketlerini anlatan yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör, Karadeniz'de yaşanacak çarpıcı bir gerçeği açıkladı. İşte detaylar...

Video paylaşım sitesi Youtube'da yayınlanan Kafa TV'nin konuğu olan yer bilimci (jeolog) Prof. Dr. Celal Şengör, oksijen azalmasından dolayı Karadeniz'in birkaç yüzyıl içerisinde patlayacağını söyledi.

KARADENİZ PATLAYACAK MI?

Celal Şengör, konuyla ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Karadeniz'in olacağı gibi sonunda bu gazlar püskürmeye başlıyor. Karadeniz sonunda patlayacak. Basbayağı. Çünkü içerisinde gazlar var. Bu gazlar giderek artıyor. Bunlar gazoz gibi yüzeye çıkacak sonunda Karadeniz'in 60 km çevresinde yaşayan oksijen soluyan hiçbir canlı kalmayacak."

Sunucu Candaş Tolga Işık'ın, "Bunu kimse bilmiyor mu hocam?" sorusuna, "Herkes biliyor. Yani biliyor tabii yani bunu biraz mürekkep yalamış coğrafya okumuş herkes bilir" yanıtını veren Celal Şengör, "Oralarda yerleşim kurulması çok yanlış değil mi?" sorusuna ise, "Kardeşim İstanbul orda şaka mı ediyorsun? İstanbul orada ya, Varna orada, Odessa orada, Sohum orada" karşılığını verdi.

KARADENİZ NE ZAMAN PATLAYACAK?

Celal Şengör, "Karadeniz ne zaman patlayacak?" sorusuna, "Geçen 100 yıldan beri 200 küsür metreden 180 metreye falan indi. Oksijenli kısım giderek azalıyor. 'Ne zaman patlar?' onu bilmiyorum. Ben onu incelemedim. Birkaç yüzyıl sonra patlayabilir" yanıtını verdi.

İlgili Haberler