Back To Top
ERÜ’de ’Evlilik Okulu’ Seminerleri Sona Erdi

ERÜ’de ’Evlilik Okulu’ Seminerleri Sona Erdi

ERÜ’de ’Evlilik Okulu’ Seminerleri Sona Erdi
- A +

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Psikolojik Danışma Merkezi (ERREM) tarafından düzenlenen Evlilik Okulu Seminerleri, ’Dini Bağlamda Evlilik’ konulu seminerle sona erdi

Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen seminerin konuşmacısı Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Pazarbaşı, dini bağlamda evliliği anlattı. Prof. Dr. Pazarbaşı, “Kadınların düşünce ve fikirlerinin alınmadan evlendirilmesi İslami değildir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) kadınlarının fikirlerinin alınmasını istemiştir. Kendi kızı Hz. Fatıma’yı evlendirirken de bunu fiilen uygulamış ve evlendirirken kendisine sormuş, rızasını aldıktan sonra evlendirmiştir” dedi.

Seminerin sonunda ise ’Evlilikte Cinsellik’, ’Evlilikte İletişim ve Sorun Çözme’, ’Evlilik Hukuku’, ’Evlilikte Celal-Cemal İlişkisi’, ’Dini Bağlamda Evlilik’ konularındaki eğitim seminerlerine katılan 120 kişiye törenle sertifikaları verildi.

KAYSERİ/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN