14 Ocak koronavirüs vaka sayısı açıklandı

14 Ocak koronavirüs vaka sayısı açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Ocak Kovid-19 günlük vaka ve can kaybı sayısı açıklandı. Sağlık Bakanlığı'nın güncel koronavirüs tablosuna göre; can kaybı 167, vaka sayısı 67 bin 857 olarak gerçekleşti.

Günlük koronavirüs tablosu her akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Koca, sosyal medya hesabından duyurduğu vaka sayıları ile vatandaşlarımızı koronavirüs için uyarıyor.

14 OCAK KORONAVİRÜS TABLOSU

14 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de bugün 392 bin 438 test yapıldı. Koronavirüs tablosuna göre 67 bin 857 vaka sayısı, 167 can kaybı yaşandı. İyileşen hasta sayısı ise 56 bin 256 olarak açıklandı.

basliksiz-9.jpg

BAKAN KOCA'DAN KORONAVİRÜS UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan "Bilindiği gibi, Turkovac’ın primer aşılama Faz 3 sonuçları bilim insanları tarafından açıklandı. Bu sonuçlar, Turkovac’ın, karşılaştırıldığı inaktif aşıdan daha etkili olduğunu göstermiştir. Turkovac’ı bekleyenler, yerli aşıya güvenleri artmış olarak aşılarını yaptırabilirler " açıklanmasında bulundu.

basliksiz-8asasa.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il sağlık yöneticileri ve başhekimlerle İstanbul'da bir araya geldi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Bakan Koca, kentteki vaka sayılarını değerlendirdiklerini duyurdu. Koca'nın açıklamaları şöyle:

"İl sağlık yöneticilerimiz ve başhekimlerimizle bir araya gelerek vaka sayımızın en yüksek olduğu İstanbul’un sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirdik. Artan vaka sayıları sebebiyle hastaneye yatan sayısında bir miktar artış gözleniyor. Endişeye mahal verecek olumsuz bir durum olmasa da tedbirde ısrar etmek gerekiyor.

Omicron varyantının bulaşma hızı çok yüksek. Kişisel koruyucu tedbirlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Aşı, maske ve mesafe en önemli gücümüz. Maskeyi kalabalık ortamlarda aklımızdan da yüzümüzden de çıkarmayalım."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN