Mısır'da 121 doktor Kovid-19'a yenildi

Mısır'da 121 doktor Kovid-19'a yenildi

Mısır'da koronavirüs (corona virüs) nedeniyle hayatını kaybeden doktor sayısı 121'e yükseldi. Sağlık Bakanlığı, ülkedeki koronavirüs kaynaklı toplam can kaybını 4 bin 120, vaka sayısını da 85 bin 771 olarak açıklamıştı.

Mısır Doktorlar Sendikası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden doktor sayısının 121'e yükseldiğini duyurdu.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19'a yakalanan Dr. Visam Seyyid Dib'in Kahire'de yaşamını yitirdiği belirtildi.

3 BİNDEN FAZLA SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE

Dr. Seyyid Dib'in Kovid-19'dan hayatını kaybeden Sendika üyesi 121'inci doktor olduğu aktarılan açıklamada, ülke genelindeki sağlık çalışanları arasında koronavirüs kaynaklı toplam can kaybına ilişkin ise bilgi verilmedi.

Resmi olmayan verilere göre ülkede koronavirüs nedeniyle 350'den fazla sağlık çalışanının öldüğü, 3 binden fazla sağlık çalışanının da enfekte olduğu tahmin ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Mısır Doktorlar Sendikası, geçen hafta yaptığı açıklamada, Kovid-19'dan ölen doktor sayısını 100 olarak duyurmuştu.

Sendika, daha önce birçok kez Kahire yönetiminden hastanelerde gereken tüm önlemlerin alınması ve salgınla mücadelede standartların en yüksek seviyeye çıkarılması talebinde bulunmuştu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN