Back To Top
Ekrem İmamoğlu'ndan Maltepe açıklaması

Ekrem İmamoğlu'ndan Maltepe açıklaması

 - Son Güncelleme: 15.04.2019 Pazartesi 16:59
Ekrem İmamoğlu\'ndan Maltepe açıklaması
- A +

YSK'nın resmi olmayan sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu, Maltepe'deki yeniden sayım kararını eleştirdi. İmamoğlu "Maltepe baştan sayılsın dediniz sayılıyor. Şimdi de sayımı yavaşlatıyorsunuz, engelliyorsunuz. Amaç nedir inanın anlayamıyorum" dedi.

YSK'nın resmi olmayan sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen İmamoğlu Ekrem İmamoğlu "Seçimin sonuçlanması bu ülkenin lehine, bu ülkenin demokrasi ruhunun lehine, dünyaya karşı olan itibarının lehine" açıklamasında bulundu. Esenler'de semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. İmamoğlu, stadyuma giderek izlediği maçlarla ilgili eleştirilere, gitmeye devam edeceğini söyleyerek yanıt verdi.

"AMATÖR MAÇLARA DA GİDECEĞİM"

İmamoğlu, "Ben maçlara gitmeye devam edeceğim. Ben bu şehrin, milletin oy vererek seçtiği belediye başkanıyım. Maçlara da gideceğim. Amatör maçlara da gideceğim. Basket maçlarına da gideceğim. Voleybol maçlarına da gideceğim." diye konuştu.  

Ekrem İmamoğlu hafta sonunda izlediği maçlarda taraftarların kendisine sevgi gösterisinde bulunduğunu belirterek, bu ilgiden tevazu çıkardığını ifade etti.

TEHDİT EDİLDİ Mİ?

Maçtan önce kendisini kulüp yetkilisinin aradığını ve tehdit unsuru nedeniyle gelmemesinin istendiğini söyleyen İmamoğlu, "Ben de dedim ki 'hayır' kardeşim. Eğer böyle bir süreç varsa sorumlu siz değilsiniz. Kamuya açık bir alan." ifadelerini kullandı.  Maltepe'deki gelişmelere ilişkin de İmamoğlu, "Seçimin sonuçlanması bu ülkenin lehine, bu ülkenin demokrasi ruhunun lehine, dünyaya karşı olan itibarının lehine." dedi.

Maltepe'deki yeniden sayım kararını da Twitter üzerinden eleştiren İmamoğlu "Geçersiz oylar sayılsın demiştiniz sayıldı. Bazı ilçeler baştan sayılsın demiştiniz sayıldı. Sondaj sandıklar yeniden sayılsın demiştiniz sayıldı. Maltepe baştan sayılsın dediniz sayılıyor. Şimdi de sayımı yavaşlatıyorsunuz, engelliyorsunuz. Amaç nedir inanın anlayamıyorum" paylaşımda bulundu.

İSTANBUL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN