Bu şartları sağlayan İstanbulkart kullanıcılarına ücretsiz biniş hakkı! İBB, toplu ulaşımdaki üç müjdeyi duyurdu

Bu şartları sağlayan İstanbulkart kullanıcılarına ücretsiz biniş hakkı! İBB, toplu ulaşımdaki üç müjdeyi duyurdu

İstanbul'da 22 milyon kullanıcısı bulunan İstanbulkart, eylül ayında yeni kampanyalarını duyurdu. Şartları sağlayan kişilere indirim ve ücretsiz biniş tanımlanacak. İşte, İstanbulkart kampanyaları...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin hem ulaşımda, hem de alışverişte kullandığı İstanbulkart'a destek sağlama kararı aldı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, belediyenin öğrencilere üç müjdesini duyurdu.

İSTANBULKART ÖĞRENCİ KAMPANYASI NELER?

İstanbulkart'ın öğrencilere özel kampanyaları şöyle:

* Eylül ayı boyunca öğrencilerin İstanbulkart ile İstanbul Kitapçısı'nda yapılan her alışverişte yüzde 25 nakit indirim karta geri yüklenecek

* İlk kez İstanbulkart mobil uygulamasına giriş yapan öğrenciler, kare (QR) kodla yapılan 9 kez ödemenin ardından 10. geçiş ücretsiz olacak.

* İstanbulkart mobil uygulamasından İstanbulkart'a otomatik ödeme talimatı veren öğrencilerin yaptığı her talimatın yüzde 10'unu İBB karşılayacak.

istanbulkart-indirim-bugra-gokce.jpg

İSTANBULKART NEDİR?

İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan BELBİM tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartı. İstanbul'daki ulaşım araçlarında, tuvaletlerde, Hamidiye su otomatlarında, sosyal tesisler, yemek ve market alışverişleri için kullanılabiliyor.

İSTANBULKART NASIL ALINIR?

İstanbul genelinde tüm BELBİM temsilcisi olan büfelerden, bakkallardan, marketlerden ya da biletmatiklerden (otomatik dolum/satış makineleri) 'anonim' İstanbulkart temin edebilirsiniz.

'İndirimli' ya da 'mavi kart' adıyla bilinen şahsa özel İstanbulkart başvurularını ise İstanbul genelindeki 39 noktada hizmet veren İBB Çözüm Merkezi'nden, İstanbulkart başvuru merkezlerinden ve bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesinden yapabilirsiniz.

İSTANBULKART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Öğrencilerin kullandığı indirimli İstanbulkart başvurusunu bireysel.istanbulkart.istanbul adresinden yapıp kartınızı adresinize kargoyla talep edebilir ya da başvuru merkezlerinden teslim alabilirsiniz.

Öte yandan kart başvurusu yapmadan da İstanbulkart mobil uygulamasını indirerek dijital öğrenci kartınızı oluşturabilir ve indirimli kullanabilirsiniz.

2022/09/16/istanbulkart-cesitleri.jpg

İSTANBULKART BAŞVURUSU GEREKLİ BELGELER NELER?

İstanbulkart başvurusunu İBB Çözüm Merkezi'nden veya İstanbulkart başvuru noktalarından yapmanız durumunda kimlik kartınız, öğrenci kartınız (veya öğrenci belgesi) ve bir adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

İstanbulkart başvurusunu internet üzerinden yaptığınızda gerekli belgeler online olarak otomatik yükleniyor. Sadece fotoğraf yükleme işlemini kendiniz yapmanız gerekiyor.

İSTANBULKART BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Anonim İstanbulkart satın alma ücreti 50 TL olarak belirlendi. İstanbulkart ilk alındığında içinde kontör olmadığını ve yükleme yapmanız gerektiğini belirtelim.

İndirimli kart, mavi kart ve ücretsiz kart satın alma ücreti ise 60 TL. İndirimli kartın her yılbaşı yapılan vizeleme ücreti de bu yıl için 13 TL olarak kararlaştırıldı.

İstanbulkart güncel başvuru ücretlerini www.istanbulkart.istanbul/price-limit web sitesinden kontrol edebilirsiniz.

İSTANBULKART YÜKLEME NASIL YAPILIR?

İstanbulkart'a tüm BELBİM temsilcisi olan büfelerden, bakkallardan, marketlerden ya da biletmatiklerden (otomatik dolum/satış makineleri) kontör yükleyebilirsiniz.

Öte yandan bireysel.istanbulkart.istanbul internet sitesinden ve İstanbulkart mobil uygulaması üzerinden yükleme yapabilirsiniz.

İSTANBULKART BAŞVURU MERKEZLERİ

İSTANBULKART iPHONE MOBİL UYGULAMASI

İSTANBULKART ANDROID MOBİL UYGULAMASI

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN