Instagram neden açılmıyor? İşte Instagram sorununun çözümü

Instagram neden açılmıyor? İşte Instagram sorununun çözümü

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Instagram'da yaşanan erişim sıkıntısı, kullanıcıları meraklandırdı. Akışın yenilemediği ve hikaye paylaşılamadığı bildiriliyor. İşte, Instagram'da en çok karşılaşılan sorunların çözümleri...

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram'da sorun yaşanıyor. Bazı kullanıcılar diğer sosyal ağlar üzerinden yaptıkları yorumlarda Instagram'da akış sorunu yaşadıklarını, bazıları da hikaye paylaşamadıklarını dile getiriyor. Henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Son 24 saatte Instagram'da karşılaşılan kesintiler ve bazı sorunların çözümleri, kullanıcılar tarafından deneniyor.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'a hikaye ve gönderi eklemek isteyen bazı kullanıcılar hata ile karşılaştı. Anlık milyonlarca kişiyi serverlarında barındıran sosyal medya devi, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Sorun ABD eyaletlerinde daha yoğun yaşanırken, Türkiye'de de bazı kullanıcılar paylaşımlarında sıkıntı yaşıyor.

6130b74067b0a915c022686a.jpg

INSTAGRAM AKIŞ SORUNU

Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda yeni gönderileri ulaşamıyor ya da "Çalışmayı durdurdu hatası" ile karşılaşıyorsanız bu durumda da yapmanız gereken Instagram uygulaması için ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirmektir. Bu işlem de işe yaramaz ise uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz.

INSTAGRAM SERVER HATASI

Instagram'da En Sık Yaşanan Sorunlar ın başında gelen "500 Internal Server Error" hatası kullanıcıların Instagram'a erişim sorununa neden olmakta. Söz konusu sorunun nedeni ise genellikle sunucudan kaynaklı olabiliyor. Sorunun çözümü için bir süre bekleyip ardından yeniden giriş denenebilir.

INSTAGRAM DURDURULDU HATASI ÇÖZÜMÜ

Durduruldu hatası alıyorsanız eğer aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Instagram'ı tamamen kapatın yani Android veya iOS cihazlarda arka planda çalışan uygulamaları da kapatın.

Arka planda çalışan uygulamaları temizleyerek, cihazınızın önbelleğini temizlemiş olursunuz.

Tekrar Instagram'ı açıp, bir sorun olmayacağını görebilirsiniz.

Eğer bu yönteme rağmen sorun hala devam ediyorsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz. İkinci yöntem olarak ise;

Instagram'ı tamamen kapatalım.

Android cihazlarda Google Play Store'a girip, Instagram'ın en güncel sürümünü indirin. iOS cihazlar için ise App Store'dan Instagram'ın en güncel sürümüne ulaşabilirsiniz.

Güncellemelerin yüklenmesinden sonra cihazınızı kapatıp tekrar açın. Instagram'ın sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN