iPad için Instagram yok mu? İşte şirketten gelen ilginç açıklama

iPad için Instagram yok mu? İşte şirketten gelen ilginç açıklama

Dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi Instagram'ın mobil uygulaması, iOS işletim sistemindeki AppStore'dan indirilerek iPhone modellerinde kullanılırken, iPad'e özel uygulaması bulunmuyor. Instagram'ın CEO'su Adam Mosseri, iPad'e özel Instagram yapmaya değmeyeceğini açıkladı. İşte detaylar...

Android ve iOS işletim sistemlerindeki uygulama mağazalarından yüz milyonlarca kez indirilen Instagram'ın iPad işletim sisteminde yer almaması merak uyandırıyordu. iPad kullanıcıları AppStore'dan iPhone için tasarlanan Instagram uygulamasını indirmek durumunda kalırken, iPad'e özel mobil uygulama bekleyişine ABD merkezli şirketten açıklama geldi.

iPAD İÇİN INSTAGRAM NEDEN YOK?

Dünyada genelinde milyonlarca iPad kullanıcısı için Instagram mobil uygulamasının olmaması hayal kırıklığına neden oluyordu. Son dönemde web versiyonunu güçlendiren şirketin iPad'e özel Instagram uygulaması yapmaması eleştiri konusu oluyordu.

Instagram CEO'su Adam Mosseri'nin yaptığı açıklamaya göre; Instagram'ın yakın zamanda bir iPad uygulaması ile karşımıza çıkması pek olası değil. Adam Mosseri, bu hafta sonu gerçekleşen bir soru cevap seansında "Instagram iPad uygulaması nerede kaldı?" sorusuna şu cümlelerle cevap verdi:

"Uçuşta olduğum için iPad'de biraz zaman geçirdim, ancak hâlâ Instagram için iPad uygulaması olmayacak. Bunu yapmak güzel olurdu, ancak yapılacak çok şey var ve bunu yapabilecek sadece belirli sayıda insan var, bu yüzden iPad uygulaması elemeleri geçemedi."

INSTAGRAM iPAD UYGULAMASI NE ZAMAN GELİR?

Kısacası Instagram, kaynaklarını iPad uygulamasına ayırmayı önceliklendirmiyor. Sosyal ağların sürekli daha geniş kitlelere ulaşmaya çalıştığını düşünürsek; iPad yerine web tarayıcı için ürünler geliştirmenin neden daha önemli olduğunu anlayabiliriz.

Web tarayıcı ile özellikle gelişmemiş ülkelerde devasa bir kullanıcı erişebilen şirket, bu ülkelerde yalnızca belli bir gelir seviyesindeki kişilerin sahip olduğu iPad'in bu efora değmeyeceğini düşünüyor olabilir.

Geçen yıl internet tarayıcısından gönderi paylaşımı özelliğini yayınlayan Instagram, iPad'den gönderi paylaşımına dahi izin vermiyordu. Yine de kullanıcılar, iPadOS 15'teki yeni özellikler sayesinde iPhone'daki uygulamaları daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile iPad'de de kullanmaya başladı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN