26.02.2020  19:57

TFF'de 30 kişinin işine son verildi

Denetleme Kurulu'nun 'tasarruf' tavsiyesi üzerine TFF'de çalışan 30 personelle yolların ayrıldığı öğrenildi.

+
-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, uzun zamandır masasında beklettiği rapor doğrultusunda bugün düğmeye bastı. TFF'nin çeşitli birimlerinden 30 kişinin iş akdini sonlandırdı.

TFF Denetleme Kurulu, federasyon kadrolarının haddinden fazla şişirildiğini belirterek, azaltılmasını istedi. Kurul, hazırladığı raporda mevcut personelin yüzde 25'nin zaman kaybedilmeden işten çıkartılmasını önerdi.

YOLLARIN AYRILMASINI TAVSİYE ETTİ

Kurul, özellikle de 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süreci çalışmaları için işe alınanlarla yolların ayrılmasını tavsiye etti.

Ajansspor'da yer alan habere göre, raporda bir kişinin yapabileceği işin birden fazla kişiye havale edildiği ve aralarında da 3 kata varan maaş farkları bulunduğunu tespit etti. Yine raporda kurum personeli olmayan kişilere uçak biletleri alınıp konaklama olanağı sağlandığı da kaydedildi.

Birçok birimde birden fazla müdür kadrosu bulunduğu ve bunun da yetki ve sorumluluk karmaşasına sebebiyet verdiği kaydedildi.

TASARRUF ZAMANI

Geçen haftalarda istifa edeceği haberleri çıkan TFF Başkanı Nihat Özdemir'İn en çok yakındığı konuların başında profesyonel kadrolar üzerinde tasarrufta bulunmaması olduğu da dile getirilmişti.

Ve Özdemir nihayet operasyon için düğmeye bastı.

DİĞER HABERLER
Kurtuluş Savaşı Tekâlif-i Milliye Emirleri ile kazanıldı
Servis aracına saldırı: 1 işçi şehit
Erdoğan bahsetti gündem oldu
Dikkat bunlardan biri evetse şüphelisiniz
20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasağı geldi
Büyükşehir statüsündeki 30 ilde 'korona' denetimleri
Yenikapı'da ilginç manzara