Back To Top
İmamoğlu şarap mı içmiş!

İmamoğlu şarap mı içmiş!

 - Son Güncelleme: 05.12.2019 Perşembe 07:18
- A +

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hiç şüphesiz bugün iktidar cenahının dikkatle izlemesi gereken bir siyasi figür. 1994’te Erdoğan’ın kazandığı İstanbul belediyesini çeyrek asır sonra geri almış bir siyasetçinin dikkate alınmaması düşünülemez.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başlatıp yürüttüğü “toplumun geniş kesimlerine açılma” stratejisini başarıyla ulaştırmaya uygun -tıpkı Ankara’da Mansur Yavaş gibi- toplumsal bir figür olarak da siyasette neye tekabül ettiği hesaba katılmak durumunda.

15 bin oy farkıyla kazandığı seçim “oylar çalındı” diye iptal edilince 800 bin oy farkıyla aynı seçimi yeniden kazanmış olan bir siyasetçi olarak… Yani gücünü daha çok rakiplerinin yanlışlarından alan bir siyasetçi olarak... Seçimin “ilk turunda” esas olarak muhalefet bloğunun oylarıyla seçilmişken “ikinci turda” AK Parti tabanından blok oy alabilmiş bir siyasetçi olarak… Ekrem İmamoğlu -ve bu ismin temsil ettiği toplumsal değerler haritası- iktidar partisinin siyasi stratejilerini yeniden ele almasını gerektirecek bir nitelik taşıyor.

Peki, iktidar bu hususta ne yapıyor? 31 Mart seçiminde başarısızlığa uğrayan siyaset tarzını 24 Haziran’da terk etmemiş olması sanki kendisine bir başarı getirmiş gibi aynı üslup ve anlayışla devam ediyor…

***

İBB Başkanı siyasi pozisyonu gereği iktidar cephesinin hedefinde olacak elbette. Ama İstanbul halkının bu kişiyi tercihinde hangi kaygıların ve beklentilerin rol oynadığını bile hiç sorgulamadan -ve üstelik seçim sandığında un ufak olmuş olan siyasi stratejiden sapmadan- İmamoğlu’nu zayıflatmayı düşünmek akıl işi değil.

Merkezi iktidar ekonomik zorunluklar gereği her gün her şeye zam yaparken İSKİ’nin su zammını engelleyerek halkın gözüne gireceğini düşünen bir “siyasi akıl” İmamoğlu’nu zayıflatabilir mi? Halk o kadar aptal olsaydı oylar çalındı iddiamıza da inanırdı diye düşünmek gerekmez mi?

Uzun vadeli “stratejiler siyaseti” yerine günlük “esnaf siyaseti” ile yarına çıkılmaz… Ekrem İmamoğlu’nun veya Mansur Yavaş’ın “kişiliğini” değil, “iş yapma yöntemini” halkın gözünden düşürebilirseniz bu sizin için siyasi başarı olur. Öbürünün herhangi bir siyasi getirisi olacağından bile emin olamazsınız.

***

İmamoğlu’na veya Yavaş’a yöneltilen suçlamaların ezici çoğunluğunun CHP’li başkanların yaptıkları işle ilgili olmayışı neyin alameti olabilir? İktidar bloğunun siyaset üretme kapasitesindeki problemlerin mi?

İmamoğlu veya Yavaş mükemmel kişiliklere sahip oldukları için mi başkanlık seçimini kazandılar, yoksa AK Parti siyaseti halkı küstürdüğü için mi? İkincisi geçerliyse, İstanbul’un veya Ankara’nın mevcut belediye başkanlarının kişiliklerinin yıpratılması AK Parti için çözüm mü olacak? Halkın size olan güveni geri mi gelecek?

Mesela, “İmamoğlu davet edildiği yemekli bir toplantıda şarap içti” haberleri… İBB seçiminde oyunu aldığı dindar insanların içki içtiğini öğrenince İmamoğlu’na oy vermekten vaz geçecekleri mi düşünülüyor acaba?

Kaldı ki sözkonusu yemeğe katılanlar -aslında hiç gereği yokken- “Ekrem Bey o akşam su içti” açıklaması yaptıkları halde, bazı gazetelerde CHP’li siyasetçinin camide çekilmiş fotoğrafları içkili mekânda çekilmiş fotoğrafıyla yan yana basılıp “İmamoğlu’nun gerçek yüzü ortaya çıktı” diye yazılması nasıl bir din anlayışının ifadesi?

Bu arada şunu unutmayalım: AK Parti’yi iktidara getiren strateji Tayyip Erdoğan’ın Refah Partisi il başkanı olarak meyhaneleri gezip akşamcı vatandaşlardan oy istemesiyle hayata geçirilmiş ve muhafazakâr siyasetin kitleselleştirilmesinin önü açılmıştı. Şimdi ise “camideki vatandaşın da meyhanedeki vatandaşın da oyuna talip olma” sırası CHP’ye geçmiş görünüyor.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 07 Aralık 2019 15:41
Bu akillari vermenize ihtiyaç mi var? CHP'yi ötekilestirerek, yandasi oldugunuz iktidara stratejik taktikler vermek meselenin özünü kaçirmaktir. Küstürmek sözü pek naif olmus ayrica. Sećmeni kutuplastirmis, gelecek korkusunu yüreklere yerlestirmis olmakla basarili sayabilirsiniz belki!
Muhtefi. . 06 Aralık 2019 22:01
Imamoğlu ne.içerse içsin Umurumda değil. Sabah işine gelsin Yeşil alanlar başta olmak uzere Sehre hizmet etsin. **Alkol Haram. Bunun lamı,cimi, amasi,mamasi yok-tur. .herkes hesabını verir**..Ben beni ilgilendiren kısma bakarım Sehre Adaletli Hizmet.var mi. !..bu onemli. .softalar baksın ne.içiyor diye. :))..Bizde yollar nasıl,Trafik ,Parklar,Çöpler, Su, Fakir, Fukara gozetiliyor mu..?..buna bakariz. .
KARAR OKURU 06 Aralık 2019 10:01
Teşekkürler sayın Kiras........Bu tip insanların yüzünden milletin ahlak anlayışıda bozuluyor. ALLAH İSLAH EYLESİN. Kalemine ve ömrünüze sağlık...
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 23:29
Bu kafalar su içse bile susuz rakı yada beyaz şarap içti demekten sakınmazlardı.Kendilerine oy verenlerde veya siyasilerinde içki içen yok mu diye biliyorlar..
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 22:05
YORUMLAR HAKARET İÇERMİYORSA, NEDEN YAYINLANMAZ ŞAŞKINLIK İÇİNDEYİM!!!! KARAR "KARARINIZI" KINIYORUM. HER ORTAMDA DURUMUNUZU TARTIŞMAYA AÇIYORUM. BİLGİNİZE.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 21:56
dine laf etmeyinde ne ederseniz edin
KARAR OKURU 1453 05 Aralık 2019 21:28
Istanbul'un yaprakları bile Body Ekrem'i alkışlamasının yanında Karar gazetesinin yazarları alkışlaması çok düşük kalmış..hiç yakıştiramadim..body ekreme ayıp etttiniz..
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 20:24
Yazık Ak Partimin düşürüldüğü hale bak üç beş kalın kafalı trolün yönlendirmesiyle sürekli yanlışlar yapılıyor , resmen partinin altı oyuluyor bunu ben görüyorumda partimizin değerli yöneticileri görmüyorlarmı
Karar okuru 05 Aralık 2019 20:21
Abi sadece şarap içmiş değil , karısınında başı açık . Birde İmamoğlu'yum diyor
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 22:23
1
Espiri hoş . Beğendim .
Zülfiye 05 Aralık 2019 19:59
"Yani gücünü daha çok rakiplerinin yanlışlarından alan bir siyasetçi olarak"?? Güldürdünüz beni. Doğru davranmak, ne zamandan beri böyle tanımlanır oldu? Nazar etmeyin ne olur, çalışın sizin de olur.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 19:20
Bir zamanlar birilerine ekranlarda gevrek uzunhava çektirenler pişman mı bilemem. İstanbul'lu kucaklanmayı çok seviyorsa her köşebaşında sıraya dursun. Kutsal günlerde ekstralar gerçekleştirilebilir. Sn.Kiraz siz de Cağaloğlu yokuşunda özlemle,sıranızı alınız lütfen. Resimlerinizi bekliyorum. Daha yazacaklarım var çünki. Bekliyorum resimlerinizi.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 18:56
Size ne be kardeşim. Bırakın herkes nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Zulm yapmasın yeter. Başka işiniz yok mu?
Ak Parti İslamcı bir parti midir? Erdoğan'ın böyle bir iddiası olmuş mudur? Ak Partinin İslamcılıktan vazgeçen bir bir anlayışın partisidir. Buna rağmen Ak Parti üzerinden İslam'ı ve İslamcılığı aşağılamak adet oldu. Çağımızın son İslamcı lideri merhum Erbakan'dı. Onun vefatından sonra değil İslamcı iktidar İslamcı bir muhalefet bile kalmadı.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 16:57
sayin kiraz sizede onun sözcülügünü yapmak düsmüs olcaki gecen haftada kanal istanbul felaketir dedi hemen üstüne atladiniz ne var ne yok havaalanininda girip köprüyle yaziyi nokatalaadiniz imdi soralim size buunun karsiligindan ne wad edildi merak sadece saygilarimla
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 16:54
Satilmadik kamu mali kaldi mi?Yilbasında zamlara bakalim da biraz uyanalim.Memura %4 işçi zaten aç.Digerlerine %22 vay be .Ekonomi iyi gidiyor.Türkiye büyüyor kime anlatiyorlar yahu?Bu halk bu laflara gercekten inaniyorsa vay halimize....
Erbakan'a yapılan düşmanlığın aynısı Erdoğan'a yapılıyor... Erdoğan o kadar iyi mi?..
ÖTÜKENLİKURT 05 Aralık 2019 15:35
editör, bizim yorum uçtu mu?
KARAR OKURU Mürsel 05 Aralık 2019 14:54
Bu kadar anlayana.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 17:15
3
Reis, Binali Yıldırım i zorla aday yaptı.Adam istemeye istemeye aday oldu.Hayir diyemedi.Yani İmamoğlu bu kadar yanlış yapan akp ye tşk etmeli.Yoksa babacanin ya da Davutoğlu'nun tırnağı olamaz.
Sayın Kiras, İmamoğlu şarap içmez mi? Böyle bir prensibi mi var. Seçilen bir insanın nasıl yaşadığı önceden bilinmeli. Seçmen ona göre tercih etmeli. Mesela ben, İmamoğlu ezbere Yasin okuduğunu görünce bu insan muhtemelen alkol kullanmaz dedim. Demek yanılmışım. Laik, demokratik bir yönetimde şarap içen aday olmaz diye bir kural yok. Gizlenmesi hoş değil.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 16:59
0
Şarap içip içmemenin belediyenin iyi yönetilmesine etkisi nedir?
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 23:58
1
16.59, Ezbere Yasin okumasının ne kadar etkisi vardı ki, seçim çalışmalarında piyarı yapıldı...
Muhtefi. . 06 Aralık 2019 22:06
0
:))))))...harikasın sen. .:)))...biraz protein takıl.. .karbonhidratlar çok belli oluyor. .
Mustafa ALSANCAK 05 Aralık 2019 14:25
Yahu adamın yediği içtiği ile ne uğraşıyorsunuz diye sormak lazım. Ortaya yalan bir haber atıp milleti günlerce İmamoğlu şarap içmiş yalanı ile meşgul ettiklerini görüyoruz. Vatandaşın giydiği ile ve yediği içtiği ile uğraşmak rezalettir. Memlekette büyük yolsuzluklar olurken kimseden bir ses çıkmazken şarap içti dedikodusu ile vatandaşları oyalamak da şaşkınlık vericidir.İmamoğlu ile uğraşırken gelecek bir seçimde İmamoğluna daha büyük kazanma şansı hazırladıklarının farkında bile olmayanlar var.Her şeye zam yaparlarken milletin anasını ağlatmakta olduklarının bilincinde değiller bu Akp’liler
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 13:34
Kişilerin özel hayati beni ilgilendirmez lâkın kindar toplum her gün bir cinayetle halkta korku psikolojisi yaratmaya çalisiyor.Fetöcü diye bircok masum icerde caniler ise dısarda çekinmeden hunharca yapacağını yapiyor.Bütün okul tabelalari IHL olsa hak ve hukuk liyakat gözetilmediğı müddetçe halk siyasal islâmdan nefret edecektir.Hani muhafazakar olup da namahreminin elini sıkanlar varya içki içenden bir farki yok.Haremlik selamlik yok olmus.Dünyaperestlik ağır basiyor ne yazık ki!
Seküler ihl li.. 05 Aralık 2019 13:16
Popülist islamc i siyasetin gerçek yüzü ortaya çıkıyor.. milletten kopuk islamc i siyasetin geldiği noktayı ise gözler önüne sermesi acısından iyi bir örnek .. zannediyor ki bu islamc i tipler, millet birbirinin ne ictigiyle kimi sevdiği ile ilgileniyor.. millet birtek tenceresine bakıyor ama bunlar bunu da bilmiyor...Tek dertleri eski soylemleri din elden gidiyor.. millet artuk dinle de ilgilenmiyor...bunu da bilmiyorlar...
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 14:59
12
Kimmiş bu İslamcılar?.. İslamcılıktan vazgeçtiği için Erbakan'dan ayrılan, Mısır'a gittiği zaman İhvan-ı Müslim'e laik seküler demokrasiyi tavsiye eden Erdoğan mı? İslamcılığın düşmanları üzerinden bile İslamcı düşmanlığı yapmak acayip bir psikoloji... Tam tedavilik...
Seküler ihl li.. 06 Aralık 2019 08:44
1
Din şurasında o konuşmayı yapan adam a islamc i da demiyorsan yani ne bileyim...kimmiş demeye devam edebilirsin.. hayatin her anını islamin esasları ile kuşatmalıyız benzeri bi lafı diyen islamci degilse....
Mart Kedileri... 06 Aralık 2019 16:09
0
8.44, Erdoğan seküler, laik bir devletin başkanıdır. Bütün icraatları bu çizgidedir. Erdoğan'ın söylemleri milliyetçi muhafazakar olsa bile, devlet bazında hiç bir İslami uygulama yoktur. Erdoğan'ın bir kaç söylemi yüzünden Türkiye şeriatla yönetiliyormuş gibi hava estirenler Mart kediliği yapmaktadır.
Karar Okuru 05 Aralık 2019 12:46
Babacan'in 'AKP nin muhalifi olmayacagiz" aciklamasindan sonra Imamoglu'nun kiymeti daha da artacak. Gorunen o ki yeni kurulan iki parti iktidara degil millete muhalefet eden hulle partileri olarak gorev yuklenecekler. Benim tek umudum Imamoglu. Yolu acik ve aydinlik olsun.
ALİ UYAN 05 Aralık 2019 12:39
SİZDE Kİ BU PLATONİK AŞKI ANLAMAK ÇOK ZOR KİMDEN YANASINIZ
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 17:39
0
Yazar dediğin birinden yana olmalı, canhıraş onu savunmalı. Kendi düşüncesi olmasa da olur. Hatta zahmet edip hiç düşünmesin!
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 18:53
1
Haktan, asaletten, özgürlükten yana desek anlayacak mısın?
Sorgulayan 05 Aralık 2019 12:24
İçki içenlere karşı olanlara sözümdür : Ele verir talkını kendi yutar salkımı. Günümüzün güncel ve pek gerçek milliyetçileri artık titreyip kendilerine dönemiyorlar. İçtikçe içiyorlar. Deveyi havuduyla yuttuklarını gizleyebilmenin çaresini öküzün altında buzağı bulduklarını söylemekte buluyorlar.
sorgulayan 05 Aralık 2019 12:16
Demokrat ve akılla hareket edenler için içki içse ne olur içmese ne olur demek türkiye gibi bir ülkede kolay değil. türkiye de yalan dolan iftira kıskançlık kin ile hareket eden milyonlarca insan var. Her haltı işler ama kitabına uydurur günümüzdekü akp tamda bir model örneği Örneğin benim tanıdığım insanlardan bazıları iki devletten emekli olmuş 2 devletten maaş alıyor, sakal bırakmış haca gitmiş ve kuyu akp liler. Bir toplulukta bir araya geldikmide benden çok onlar laf sokar.
Seküler ihl li.. 05 Aralık 2019 13:25
1
Gerçekten doğru ve bilinenin ilanı..bunu bilerek siyaset yapilmali ..
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 12:02
Medyanın neredeyse yüzde 90'ı tümüyle iktidarın kontrolünde. Satmayan gazeteler, izlenmeyen televizyonlar, hiçbir kıymeti olmayan, kendileri de zaten gazeteci olmayan iktidar yağdanlıkları. Burada yapılan haberlere eğer bu millet kıymet verseydi İmamoğlu 23 Haziran'da 800 bin oy fark atar mıydı? Yalanlarıyla batacaklar...
Hasan Fevzi 05 Aralık 2019 13:44
1
Adamsın, hatta adamın dibisin....
Hasan Fevzi 05 Aralık 2019 11:55
Gördüğüm kadarı ile Ekrem Başkanın pozitif tavırları sevecenliği zekâsı ve analitik düşünme kabiliyet kapı gibi diploması bu özelliklerinin yanına bile yaklaşamayan Tayyip Erdoğan tamamen hayalkırıklığı bıktırıcı bir dil.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 15:00
12
11.55, Kuzgun'a yavrusu şahin gözükürmüş...
Seçmen 05 Aralık 2019 11:41
İBB başkanının ne yediğinden, içtiğinden bana ne? Camiye imam seçmiyoruz. Ulaşım sorununu çözüyor mu? Depreme hazırlık yapıyor mu? Yolsuzluklarla savaşıyor mu? Şehre değer katıyor mu? Turizmi canlandırıyor mu? Ona bakarım.
Tarık Selim 05 Aralık 2019 11:09
Ben asla alkol almadım. Ekrem Bey şarap içmişse ne olmuş? Eğer ille de bir hesap verecekse hesabını Allah'a verecek, kimse bize hesap vermek zorunda değil yediği içtiğinden dolayı. Mesele İstanbul'u yönetirken ne yapıyor, nasıl yönetiyor ve millete ne veriyor!
okur 06 Aralık 2019 10:21
1
kaz gecesinde yolunan kaz istanbul bb.olmuş 52 bin liralıkfaturayı kim ödemiş.bunu araştırınsn.yazar.
misafir 05 Aralık 2019 10:31
bazı gazetecilerin de siyasetçilere yemek düzenleme organizasyonu yapması doğru mu.deniz zeyrek-sözcü..ve 52 bin liralık faturayı kimin ödediğini araştırın gazeteci olarak.
Karar Okuru 05 Aralık 2019 14:33
2
Gazeteci herkesle oturur konuşur. İşi bu ama kamu mallarını yağmalayan eşe dosta yağmalatanlara söz yok mu?
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 10:28
Okuyucular, size bir soru. Sizce domuz eti yiyen veya raki içen mi cehennemde daha çok yanar yoksa kul hakkı yiyen mi? Eğer cevabınız kul hakkı yiyen ise, neden kul hakkı yiyenlere domuz eti yiyenler kadar sert davranmıyorsunuz hatta bazen hoş görüyor, görmezden geliyorsunuz. Cevabınız şarap içen daha çok yanarsa o zaman zaten diyecek bir şey yok.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 11:42
3
bunlar siyasetin konusu değil. kime ne?
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 16:07
11
10.28, ikisi de yanar. Sen neden domuz eti yiyeni aklamaya çalışıyorsun. sana ne?
karar 05 Aralık 2019 19:03
1
16.07; kimseyi aklamaya çalışan yok .bu günahı işleyene karşı şiddetli davranıyorsunuz da diğer günahı işleyene neden aynı şiddeti bile gösteremiyorsunuz deniyor.
KARAR OKURU 06 Aralık 2019 00:01
2
19.03, Bir tarafta domuz eti yediği için övünen biri var, diğer tarafta sadece itham var. İnfial aynı olmaz.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 10:26
şarap içeceğine ( ki içmemiş ) hırsızlık yapsaydı bu kadar sıkıntı etmezlerdi galiba...!!
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 10:07
Eger Sayin Ekrem Imamoglu, bir bardak sarap ictiyse buyuk gunah... islemistir !! Hukukun ustunlugu... adalet... seriatin hosgorusu... cercevesinde ilk etapta yerine kayyum ..atanmalidir, sonra hosgoru... dini hukumleri uygulanarak yargilanmalidir... Zaten hile ile baskan olmustur !! Zillet.. , hain...ittifakinin oylari ile baskan oldugu icin, bugune kadar nasil makaminda duruyor sasilacak bir durum ?? Cehennemde verilecek ceza ise ikinci etap !! Herkes gider Mersine ... biz gideriz tersine !! Ortacag zihniyeti, fanatik bagnaz dinciler, hortumcular, iktidar yalakalari, hukuk icin calisiyor !!
KARAR OKURU 06 Aralık 2019 20:50
0
10.07, Bu ne biçim hikaye, şarabı içen siz hakarete uğrayan biz... Dünyanın çivisi çıkmış...
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 10:05
Herkes her şeyi yalın haliyle görüyor, iftira atmayla işler yürümez. Arkadaşlar 800 bin fark yemişsiniz bunu araştırıp ders alacağınıza basit numaralarla halkı kandıramazsınız.Bu kafayla bir daha iktidar falan da olamazsınız.
Bir Türk 05 Aralık 2019 09:45
Şarap içmek İslama göre yasaktır, haramdır. Ama günahı kişinin kendinedir. Kul hakkı yemek, adalete müdahale etmek, torpil yapmak, devlet malını aşırmak büyük günahlardandır ve tüm Türkiyeyi yani 80 milyonu ilgilendirir.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 09:41
Bu ülkede içki içmek kul hakkı yemekten daha büyük günah oldu. Çalıyorlar çırpıyorlar ama ağızlarına gram alkol değmiyor bu zengin yeni müslümanların.
KARAR okuru 05 Aralık 2019 09:14
Bütün yorumları okudum ve ürperdim korkuyorum. Çünkü tüm İslami bu kadar kötü görerek. (iktidar karşıtı) olarak yorumlamak neden.
ERKAN DOĞAN 05 Aralık 2019 09:04
Sayın Kiras Muhafazakar siyasi hareket bu saatten sonra ağzı ile kuş tutsa ivme yakalayamaz. Tek dert mevcudu korumak ve korku ve bel altı siyaseti ile kararsız seçmeni etkilemek. Anadolu'dan gelip İstanbul ve diğer büyük kentlerin varoşlarında oy deposu olacak kitleler göçünü tamamladı. Şehirleşme her geçen gün kendini hissettiriyor.Gelecek kentlinin elinde artık.Cami siyaseti ve Akit kafası ile bir yere kadar.Deniz bitti.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 08:48
diğerinin hırsızlığından kötü değildir
Karar Okuru 05 Aralık 2019 12:52
3
Sanirim yakinda secim var. Troller geri gelmisler. Hos gelmisler ve fakat kafalari bos gelmisler. Hayirli isler trol kardesler.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 15:04
3
12.52, Ya hu kafana uymayana trol diyorsun.
Yaz kereviz 05 Aralık 2019 08:33
AKP iftira atmayı seven bel altından vurmayı seven bir hale dönüşmüştür.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 08:16
Tevfik Göksu nun muzaffer komutan edasıyla İstanbul halkına verdiği suya zam yok müjdesi milletin damarlarına kadar işledi şimdi diğer komutanlardan müjde beklentisi kimi zora sokar her halde Türkiye de yaşamıyor arkadaş önce verdiği sözleri hatırlatıyor İmamoğlu na başkanlıktan önce verdiği sözleri hatırlamak gerekmez mi AKP'nin ve cumhurbaskanin
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 08:10
Cok guzel bir yazi, tesekkur ediyoruz
Mehmet 05 Aralık 2019 07:52
Şarap içmeyenler adaletsizlik,torpil,devlet malını götürüyor. Bırakın şu dini siyasete alet etmeyi
Deli Emin 05 Aralık 2019 07:50
Kişi ve toplumların düzeyi, kalitesi olay ve olgulara gösterildiği tavır ve tutumla belli olur.Toplum olarak biz işe göre değil kişiye göre tavır takınırız.Dini, siyasi kişilerimiz de böyledir. Kişlik kalitemiz berbattır. Bizi ilgilendiren değil ilgilendirmeyen olay, olgulara bakarız. Yoksa AKP siyasetçileri açık, aleni yağma, gasp,rüşvet, yolsuzluklarına rağmen neden başımızda lar.Dünün züğürt islamcı, bu gün şımarık, kibirli burjuvası peydah olmazdı!Ülke ve topluma bedelini ödeten gösteri yatırımı olmazdı .1 HAFTA ÇAMLICA CAMİİNE GİDİP TAKİP EDİN KAÇ KİŞİ GELİYOR.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 07:32
Dindar partimizin dindar seçmenleri o gün sosyal medyayı ayağa kaldırdılar İmamoğluna oy verenleride eserinizi gordunuz mü diye güzel bi kalayladilar sonra ortaya çıktı ki karslilar kaz günü tanitimina davet etmişler peki iftiranin dinimizdeki karşılığı ne dini yaşayanlar din dersi veriyor
Yurdumun İnsanı 05 Aralık 2019 10:48
1
07.32 de yazan Kardeşim bir çoğumuz DİL'de müslümanız FİİL' de değil. Bu aldatıcı durum ve merhameti nedeni ile Hz. Peygamber bizleri kim Mümin, Müslüman uyarmış ve" Müslüman, diğer müslümanların EL VE DİLİNDEN, MÜMİN ise,İNSANLARIN CAN VE MALI husunda EMİN gördüğü kişidir" diye UYARMIŞTI. Peki biz neden somut eylemlerine değil de SÖZ lerine bakıyoruz! Aptal,mazoşistmiyiz!El,diliyle bizi, can ve mallar ile insanları yağmalayanlara inanıyoruz!
İsmail 05 Aralık 2019 07:28
Yarın Allah göstermesin bana bir şey olsa, beni CHP'den başka kimse savunmayacak bugün adaletten şikayet edenlerin yanında CHP'li var, ne diyelim Allah eksikliklerini vermesin
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 07:27
Muhafazakarlığın bilgi ve birikimi bu kadar oldukça seviyenin daha yüksek olmasını mı bekliyordunuz? Herkesin seviyesine göre muamele. Üst akıl ile alt aklı kandırmak.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 07:17
İmamoğlu na oy verenler az çok biliyordur içki içtiğini İmamoğlu na oy verenler şunuda biliyordu namaz kilipta devletin parasini hoyratca savuran israf içinde yaşayan ama.Müslümanlık soz konusu olduğundanl kimseye fırsat vermeyenleri de bililiyor içki içenin günahı kendinedir ama devletin bir kuruşunu israf etmek daha büyük vebaldir istanbulun ikinci seçiminde 60 milyon para harcandı
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 06:50
Kimse kimsenin ne yediğine ne içtiğine ne giydiğine karışmamalı hatta bu durumdan nemalanlar nefret suçu kapsamında değerlendirilmeli.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 06:45
Icen kendine zarar veriyo Çalan topluma zarar veriyo.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 06:40
İktidar İmamoğlunu çalıştırmamak adına ellerinden geleni yapıyor ama ve lakin yanlış yapıyor. Halk artık görüyor her şeyi
Karar Okuru 05 Aralık 2019 06:21
Velev ki sarap icsin. Kime ne?
KARAR OKURU 06 Aralık 2019 00:04
1
6.21, Aynen. Ama İmamoğluna oy veren bazı muhafazakarların morali bozulmuş olabilir. Sayın Kiras onları teskin ediyor...
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 03:56
Bizler Kimsenin ayran içişine karışmıyoruz ama.
mutlu yücel 05 Aralık 2019 03:27
2) çok güvenilir kaynaktan öğrenilmiş. ama kaynağı,derisini yüzseniz de söylenmezmiş.vay be!, şu kaynağı söylenmeyen ciddiyete bak sen. sonra, çadırdaki soğan kuyruğu da”zengillik kuyruğu”imiş.termik santrallar meselesinde iki el de kaldırılmış,iş sağlam tutulmuş, sol el evet, sağ el hayır için miş”işte bunda da hayır var denmiş, gerçek kuvvetler ayrılığı da buymuş, ki,mecal olsa da parasız tiyatroda imişiz gibi alayına ağız dolusu kahkaha atsak.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 03:18
İmamoğlunun yediği yemek kaz yemeği, Ejder meyvesi değil.
"-Şarap içti " twitini atanlardan birinin Gökçek olması ne trajik. Lise yıllarında "abiler" tarafından dehası ve zekası keşfedilen sabık başkan, yakın zamanların en şanslı Başvekil adayı olmasına takoz koyanları karıştırdığı gibi kafası da biraz karışık galiba. Bu abiler zanneddiğiniz abilerden çok önce ki madenciler.Neyzen nerdesin !
ülkesini seven vatandaş 05 Aralık 2019 11:56
0
Sıvas'lı hemşehrim Neyzen'i boş ver bunların gerçek duygularını Ömer Hayyam çok güzel işliyor...
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 02:34
İmamoğlu şarap içmesin ama yolsuzluk yapsın, rüşvet, komisyon alsın (bunlar hırsızlık sayılmaz ve bu haram paralarla hacca gidip günahlarından arınabilir).
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 02:19
Ne yani hem alkol alıp hem cuma kılamaz mıyız? hem çalıp hem namaz kılınabiliyorsa öbürü de olur. Haram yemek sadece alkol alıp, domuz eti yemekle mi sınırlı?
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 01:59
Batılı ülkelerin büyük bir çoğu alkol tükettiği halde her işleri doğru ve refah içindeler bizimkiler islamı kalkan yapıp müslümancılık oynayıp sahtekarlık yapıyorlar onun içindir ki hiç bir doğru işimiz yok hep rezalet hep sefalet islamıda rencide ederek.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 01:56
Skandal şarap içmek değildir. "İçmeyeceğim" diye bir sözü, bir iddiası yok onun. Skandal; "yolsuzluk, hırsızlık, ahlaksızlık, ayırımcılık yapmayacağım" iddiasında olup, sözünü verip, hepsini yapmaktır.
Bütün bu salaklık " Müslüman içki içmez" " Müslüman faiz yemez" gibi yanlış bir inanca dayanıyor, hemde kendileri hem içip hemde yerken.Halkı aptal sananlar bunun siyasal maliyetini herzaman öderler.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 09:01
12
Evet müslüman olan içki içmez, faiz yemez. Bu İnancın bir gereğidir.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 17:07
0
müslüman olan hırsızlık da yapmaz, kul hakkına girmez, emanete hıyanet etmez, insan kayırmaz, yalan söylemez. alkole gösterdiğin hassasiyeti buralarda da görmek isteriz.
Karar Okuru 05 Aralık 2019 17:24
0
Geri kalmış ülkelerde müslümanların allahtan değil birbirinden korktuğunu gördüm başkaları görmeyince her şeyi yapabildiklerini de gördüm. Gerisi boş laf
karar 05 Aralık 2019 18:51
0
müslüman; hırsız,dolandırıcı,içkici,kumarbaz,yalancı,katil ve terörist ,olabilir.bu yaptıkları şeyler onları islamdan çıkarmaz,günahkar yapar.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 00:47
Biz yoz kemalistlerin beceriksizlikleri sebebiyle iktidara gelen siyasal dinci yoz tayfanın daha da beceriksiz olduğunu müşahade ettik. Hem beceriksiz hem cahil hem de tehlikeli. Bundan sonra kim insanı merkeze alan siyaset yapıyorsa, kim eğitim, bilim ve ahlaki değerlere gerçekten sahip çıkıyorsa onlara destek olacağız. Mansur bey ve Ekrem bey bu noktada başlangıç olarak değerlenebilir. Kirli siyaset üretenlere inat doğru olanın yanında olmalıyız. İktidar partisi ve değnek partisinin hükmü bitmiştir.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 00:31
Utanma olmayınca her türlü iftira atılıyor işte. Gazetecilik hiç bu kadar ayağa düşmemişti. Kalemler hiç bu kadar satılmamıştı. Halk hiç bu kadar aptal yerine konulmamıştı.
e.k 05 Aralık 2019 00:29
Isteyen ıcer ısteyen ıcmez. Kımse karısmasın. Icenler kımseyı ıcın dıye zorlamıyor. Icmeyıp cennetı garantıledıklerını zannedenlerde kımseye dogrudan veya dolaylı baskı yapmasınlar. Artık bunları asalım. Insanların tercıhlerıne saygı gosterelım. Burası Iran yada S Arabıstan degıl ve hıc bır zamanda olmayacak. Tarıkatcıların ve cemaatcılerın goruslerıne gore hayatımıza yon verecek degılız. Kendını musluman zanneden tıplerın ahlak telkınlerınden bıktık artık.
Karar Okuru 05 Aralık 2019 01:07
5
Görüş haklı ama alkol ve diğer bağımlılık yapan maddelere özenti yaratacak davranışlarda bulunmamakta fayda var. Günahı sevabı inanca göre değişir ama sağlığa zarar ve bağımlılık olabilen konularda özellikle toplum önündeki kişilerin dikkatli olması ve bunun konu edilmemesi iyi olur. Gençlik yıllarımızda sigaraya özenti çok yaygındı. Tabi daha önemlisi hak yememek çalıp çırpmamak, insan kayırmamak ve adalete zarar vermemek ama her konuda olduğu gibi inanç üzerinden gösteri yapanlar bunları umursamaz! Daha çok bağnazlık üzerinden yaşarlar.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 00:10
Türbana özgürlük için herkesin yaşam şekline özgürlük diye yola çıktılar, iktidar olunca yaptıkları şey başkalarının yaşam şekliyle uğraşmak oldu.
Karar Okuru 05 Aralık 2019 00:58
1
Şaşırmadık o kafanın geleceği yer burası.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 01:05
0
Din ticareti yapan münafiklar bunlar,hirsizliğı şiar edinip saga sola iftira atan mendebur dintacirleri
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 01:58
2
Şerbet içip yolsuzluk yapmak helal mi oldu
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN