20.12.2019  14:12

'YÖK Doktora Bursu' başvuruları başladı

'100/2000 YÖK Doktora Bursu' güz dönemi başvuruları başladı. Yurt içindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan program için üniversiteler başvurularını 10 Ocak'a kadar yapabilecek

+
-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca yürütülen yurt içindeki devlet üniversitelerinde 100 öncelikli alanda burs verilmesini kapsayan '100/2000 YÖK Doktora Burs Programı' başvuruları başladı.

YÖK'ün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yükseköğretim kurumları, başvurmak istedikleri alanlar için bugünden itibaren 10 Ocak saat 17.00'ye kadar 'webuyg.yok.gov.tr/doktora' adresinden başvurularını yapacak. İlan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 5 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapılabilecek. 

ÖNCELİKLİ ALANLAR GÜNCELLENDİ

Bu aşamada sadece üniversitelerin kontenjan taleplerine yönelik başvurular alınacak. Öğrencilere yönelik başvurular, bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecek. 

'100/2000 YÖK Doktora Burs Programı' güz dönemi kapsamında 100 öncelikli tematik alanda da güncellemeye gidildi.

Bu kapsamda yeni eklenen öncelikli alanlar şöyle:

"Enerji depolama, güç elektroniği, motor teknolojileri, savunma teknolojileri (Yönlendirilmiş ve yoğun enerji teknolojileri, görünmezlik teknolojileri, yüzey ve kaplama teknolojileri, uydu tasarımı, patlayıcı davranışları ve detonasyon teknolojisi, çağdaş radar teknolojileri, hava platformu tasarımı, güdüm teknolojileri), Doğu Akdeniz çalışmaları, kamu diplomasisi, kırsal kalkınma, soykırım çalışmaları, uluslararası çatışma çözümleri/müzakere ve arabuluculuk, dil ve konuşma terapisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon." 

ANKARA/AA

 

DİĞER HABERLER
20 yıllık veresiyeyi tek seferde ödedi
Kağıthane'de gençlere ateş açıldı
Yatacak yeri olmayınca baz istasyonunda yattı
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok
Bagaja izin yok