Back To Top
Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: “Bu harekat orada güvenli bölge oluşturmak, terör örgütü unsurla

Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: “Bu harekat orada güvenli bölge oluşturmak, terör örgütü unsurlarını temizlemek için yapılıyor"

Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: “Bu harekat orada güvenli bölge oluşturmak, terör örgütü unsurlarını temizlemek için yapılıyor\
- A +

Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Barış Pınarı Harekatı’nın bölgede güvenli bölge oluşturmak ve terör örgütü unsurlarını temizlemek amacıyla düzenlendiğini söyledi

Bozkır, Dışişleri Komisyonu toplantısı öncesi Barış Planı Harekatı’na ilişkin açıklama yaptı. Bozkır, “Bu harekat orada güvenli bölge oluşturmak, terör örgütü unsurlarını oradan temizlemek ve ileride oluşacak güvenli bölgeye ülkemizde misafir etmekte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimizden büyük bir sayıyı orada yaşamaya imkan sağlayacak ortamı sağladıktan sonra buraya aktarmak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve orada şu anda harekatı gerçekleştirmekte olan Mehmetçiklerimize Allah’tan yardım diliyorum, Allah onları korusun. İnşallah hiçbir şehit vermeden ve hiçbir bizi üzüntüye boğacak olay gerçekleşmeden bu harekatı sonlandıracaklardır” dedi.

ANKARA/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN