Bakan Akar'dan Charlie Hebdo'ya tepki: Terörün mizah halidir

Bakan Akar'dan Charlie Hebdo'ya tepki: Terörün mizah halidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız Charlie Hebdo dergisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin karikatürüne tepki gösterdi: Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo karikatürü ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında, "Fransa'da yayın yapan sözde bir derginin İslam dünyasına, ülkemize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik çirkin saldırılarını şiddetle ve esefle kınıyoruz" ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

"TERÖRÜN MİZAH HALİDİR"

"Hiçbir kutsal değer tanımayan, ifade özgürlüğü adı altında sistematik olarak İslamiyet'e saldıran bu dergi, yayınları ile AB’nin kuruluş felsefesini oluşturan evrensel ve ahlaki değerleri de çiğnemektedir. Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir. Bu tür yayınların radikal grupların işine yarayacağı ve en çok zararı da nüfusunun kayda değer bir kısmı Müslüman olan Fransız toplumuna verdiği açıktır. Aklıselim, makul ve mantıklı düşünen Fransız halkının da bu çirkin yaklaşıma en güzel cevabı vereceğine inanıyoruz."

NE OLMUŞTU?

Charlie Hebdo, çarşamba günü yayınladığı sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Söz konusu yayın Türkiye'de eleştirilere neden oldu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı'nın dergiye yönelik hakaret içeren açıklamaları ise Fransa'da yankı uyandırdı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN