Back To Top
Bayburt’ta kestane satıcılarının yüzü gülüyor

Bayburt’ta kestane satıcılarının yüzü gülüyor

Bayburt’ta kestane satıcılarının yüzü gülüyor
- A +

Bayburt’ta kar yağışının ardından etkili olan soğuk havalar kestane satıcılarının yüzünü güldürdü

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez tatlarından olan kestane Anadolu kültüründe önemli bir yere sahip. Kış sezonun açılmasıyla Bayburt’ta köşe başlarında tezgâhlarda yerini alan kestaneciler akşam saatlerinde sıcak kestane satarak geçimlerini sağlıyorlar. Köz tezgâhlarında sacda pişirilen kestane kebabına vatandaşlar soğuk havalarda daha da rağbet gösteriyor.

Bayburt’ta da önceki günlerde etkili olan kar yağışı yerini soğuk havalara bıraktı. Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü kentte kestane satıcılarının da yüzleri gülmeye başladı. Kar yağışı ile birlikte soğuk havalarda satışların daha fazla olduğunu belirten kestaneciler, soğuk havalarda kestanenin daha çok rağbet gördüğünü kaydettiler. Soğuk havalarda işlerinin daha da açıldığını belirten kestaneciler, “Havalar soğuk olduğu zaman işlerimiz iyi gidiyor. Çünkü kestane genelde soğuk havalarda rağbet görüyor. Bizimde son günlerde satışlarımız arttı” dediler.

BAYBURT/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN