Back To Top
Kirpiş ramazan davulcusu oldu

Kirpiş ramazan davulcusu oldu

 - Son Güncelleme: 13.05.2019 Pazartesi 16:31
Kirpiş ramazan davulcusu oldu
- A +

Bursa’nın yerel lezzeti kestane şekerini Türk ve dünya sofralarına sunan İlka Şekerleme, geçen piyasaya sürdüğü yeni ürünü ’kirpiş’i ramazan ayı konseptine uygun figürlere bezedi

Başında fesi, boynunda davuluyla ramazan ayını karşılayan kirpiş, yeni haliyle yine büyük beğeni topladı.

Kestanenin dış kabuğundaki dikenlerinin kirpiye benzemesinden esinlenilerek üretilen ve miniklerin sevgilisi haline gelen kirpiş, başındaki kırmızı fesi, boynundaki ramazan davuluyla daha bir sempatik oldu. İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir, kirpişin ramazan ayı konseptine uygun figürle daha çekici hale geldiğini söyledi. Çeyrek asrı geride bırakan İlka Şekerleme’nin iç ve dış piyasaya uygun markalarıyla kestane şekerini tüketicilere ulaştırdığını belirten Deniz Utku Özdemir, kalite ve lezzetin yanı sıra ürün çeşitliliğine de önem verdiklerini söyledi. Yurtiçi ve yurtdışı mağazalarında ve satış noktalarında çeşitli gramaj ile fiyatlarla her kesime hitap etmeye çalıştıklarını kaydeden Özdemir, “Kirpişimiz özellikle sevimliliğiyle çocukların en çok tercih ettiği ürünlerimizin başında geliyor. Kirpişi yılın belli dönemlerinde konsepte uygun figürlerle donatıyoruz. İdrak ettiğimiz ramazan ayında da, geleneklerimizden esinlenerek başına fes geçirip, boynuna davul asarak ramazan davulcusu kimliğine büründürdük. Kirpiş yeni kimliğiyle de minik tüketicilerimizin vazgeçilmezi oldu” dedi.

BURSA/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN