06.04.2020  16:14
KAYNAK: 
CEZAYİR/AA

Cezayirli komutanlar maaşlarını koronavirüsle mücadele için bağışladı

Cezayir Savunma Bakanlığı, yeni tip koronavirüsün (corona virus) etkileriyle mücadele etmek için komutanların bir aylık maaşlarını bağışladığını duyurdu. 

+
-

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, koronavirüs salgınının yol açtığı ekonomik zorlukları gidermek amacıyla Cezayir Silahlı Kuvvetleri'nde muvazzaf tuğgeneral ve albayların bir aylık maaşlarını, ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasına bağışladıkları belirtildi. 

Açıklamada, kampanyaya kaç komutanın katıldığına veya toplanan miktara ilişkin bir detay verilmedi. 

ŞU ANA KADAR 152 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un koronavirüs salgınının yol açtığı ekonomik koşulların giderilmesi amacıyla başlattığı bağış kampanyasına bakanlar ve milletvekilleri maaşlarını hibe etmişti. 

Cezayir'de şu ana kadar koronavirüs pozitif vaka sayısı bin 320 şeklinde açıklanırken, salgın kaynaklı 152 kişi hayatını kaybetmişti. Salgının merkezine dönüşen el-Buleyde vilayetinde genel karantina hali ilan edilirken, ülke genelinde akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulaması başlatılmıştı. 

Petrol ihracatına bağlı Cezayir, düşük seyreden petrol fiyatları nedeniyle kamu bütçesinde bu yıl yüzde 30 küçülmeye gitmişti.    

DİĞER HABERLER
Türkiye ve Rusya'dan M4 kara yolunda 15’inci devriye
Duvar yerine sadece sıva yapılmış
Partiler kongrelerini yapabilecek
Bana yapamazlar kardeşim
Kamudaki idari izinde 'kronik' karmaşa
Rus savaş gemisi 'Saratov' Akdeniz'e iniyor
Toplu ulaşımda yeni dönem başladı