Back To Top
Diyarbakır’da güven ve huzur uygulaması

Diyarbakır’da güven ve huzur uygulaması

Diyarbakır’da güven ve huzur uygulaması
- A +

Diyarbakır’da İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen narkotik ağırlıklı güven ve huzur uygulamasında 6 bin 297 şahsın sorgusu yapıldı, çeşitli suçlardan kaydı bulunan 29 şahıs yakalandı

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında çocukların güvenliğinin sağlanması ve suça sürüklenmelerinin veya kaybolmalarının önlenmesi amacıyla dün narkotik ağırlıklı güven ve huzur uygulamasının yapıldığı belirtildi. Uygulamanın, uyuşturucu madde satanların, çocuk istismarcılarının ve aranan şahısların yakalanması amacıyla okul, yurt, kurs binaları ve çevrelerinde, metruk binalarda, kafe, internet kafe ve diğer umuma açık yerlerde 16.00-23.00 saatleri arasında gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, “Uygulama sonucunda, 164’ü okul ve çevresi olmak üzere toplam 277 okul, umuma açık yer ve metruk bina kontrol edilmiştir. 6 bin 297 şahıs sorgusu yapılmıştır. Çeşitli suçlardan kaydı bulunan 29 şahıs yakalanarak adli ve idari işlemleri tamamlanmıştır. Kontrollerde 10 gram esrar maddesi ile 275 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir” denildi.

DİYARBAKIR/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN