Back To Top
Amazon, Auschwitz kampı simgelerini taşıyan ürünleri sitesinden kaldırdı

Amazon, Auschwitz kampı simgelerini taşıyan ürünleri sitesinden kaldırdı

Amazon, Auschwitz kampı simgelerini taşıyan ürünleri sitesinden kaldırdı
- A +

Amazon, Auschwitz toplama kampının simgelerini taşıyan 'Noel süsleri'ni ve diğer ürünleri sitesinden kaldırdı.

E-ticaret şirketi Amazon, Auschwitz toplama kampının simgelerini taşıyan 'Noel süsleri'ni ve diğer ürünleri sitesinden kaldırdı. 

Auschwitz-Birkenau Devlet Müzesi, Amazon'a, Auschwitz şişe açacağı ve Birkenau 'katliamı' bilgisayar faresi altlığı dahil Auschwitz-Birkenau toplama kampını konu alan ürünlerin siteden kaldırılması çağrısında bulundu.

Müze, Amazon'un sitesinde Auschwitz tasvirli Noel süslerinin satılmasının 'uygunsuz, rahatsız edici ve saygısızca' olduğunu belirtildi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Auschwitz-Birkenau Devlet Müzesi'nin çağrısının ardından Twitter'da da durumu protesto eden çok sayıda paylaşımda bulunuldu. 

Amazon, tepkilerin ardından ürünleri sitesinden kaldırırken 'tüm satıcıların, satış kurallarına uyması gerektiği' açıklamasını yaptı. 

İnternette satış yapan bir diğer e-ticaret sitesi Wish Shopping'den de benzer ürünleri sitesinden çıkarması istendi. 

Nazi Almanyası 2. Dünya Savaşı sırasında işgal ettiği Polonya'da Auschwitz-Birkenau toplama kampında büyük çoğunluğu Yahudi olmak üzere 1,1 milyon kişiyi katletmişti. 

VARŞOVA/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN