Back To Top
Lavrov'dan ABD'ye: Pervasız hareketleriniz felaketlere yol açtı

Lavrov'dan ABD'ye: Pervasız hareketleriniz felaketlere yol açtı

 - Son Güncelleme: 16.01.2020 Perşembe 16:40
Lavrov\'dan ABD\'ye: Pervasız hareketleriniz felaketlere yol açtı
- A +

Moskova'de ABD'nin Ortadoğu'daki eylemlerini değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov "ABD ve müttefiklerinin pervasız eylemleri, Ortadoğu bölgesinde felaketlere yol açtı" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsünün Taşkent şubesinde yaptığı konuşmada, ABD’nin Ortadoğu'daki eylemlerini değerlendirdi.

"ABD ORTADOĞU'DA FELAKETLERE YOL AÇTI"

Irak, Libya gibi ülkelerin ABD’nin hareketleriyle bölündüğüne dikkati çeken Lavrov "ABD ve müttefiklerinin pervasız eylemleri, Ortadoğu bölgesinde felaketlere yol açtı." dedi.

Lavrov, İran etrafındaki durumun da kötüleştiğine işaret ederek "ABD’nin İran nükleer anlaşmasından çıkması, silah kontrolü ve kitle imha silahlarının yayılması açısından gergin bir durum oluşturdu." diye konuştu.

"ABD, DOLARIN STATÜSÜNÜ KÖTÜYE KULLANIYOR"

ABD’nin haksız şekilde rekabet etmeye çalıştığına dikkati çeken Lavrov, Dünya Ticaret Örgütünün faaliyetlerini engellediğini söyledi.

Lavrov "ABD, yasal olmayan yaptırımları ve doların statüsünü kötüye kullanarak, kendi kararlarını başka ülkelere empoze etmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

TAŞKENT/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN