Back To Top
Londra'yı karıştıran 9 Türk'e ağır hapis cezası

Londra'yı karıştıran 9 Türk'e ağır hapis cezası

 - Son Güncelleme: 19.01.2019 Cumartesi 21:07
Londra\'yı karıştıran 9 Türk\'e ağır hapis cezası
- A +

İngiltere'nin başkenti Londra'da, geçtiğimiz mayıs ayında en az üç kişiyi darp edip çevredekilere asitle saldıran 9 kişi, 20 yıl ila 18 ay hapse mahkum edildi.

Dalston bölgesinde 6 Mayıs sabahı yaşanan olayda, 27 yaşındaki Onur Ardıç adlı bir şahısla kimliği açıklanmayan bir kişi arasında geçen tartışma şiddete dönüştü. Çete üyesi olduğu öğrenilen Ardıç'ın arkadaşlarını da yanına alarak mağdura saldırmasını görüntüleyen bir kişi de çetenin kurbanı oldu.

Yoldan geçenlerin kavgaya müdahale etmesiyle olay daha da büyüdü. Çete üyelerinden 24 yaşındaki Hüseyin Önel'in çevredekilere asitle saldırdığı sokaktaki güvenlik kameralarına yansıdı.

Saldırganların, etraftakilere rastgele saldırırken homofobik küfürler ettiği de öğrenildi.

17 Ocak'ta karar duruşması görülen sanıklardan Önel 20 yıl, Ardıç 17 yıl ve sanıklar arasındaki Mehmet Tekağaç 17 buçuk yıl hapse mahkum edildi.

Olaya karışan çetenin diğer üyeleri, Güven Ulaş, Mustafa Kızıltan, Serkan Kızıltan, Turgut Adakan, Yaşam Erdoğan ve Ümit Kaygısız 30 ile 18 ay arasında değişen hapis cezaları aldı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN