Back To Top
Maldivler'in eski Devlet Başkanı'na kara para suçlaması

Maldivler'in eski Devlet Başkanı'na kara para suçlaması

 - Son Güncelleme: 13.02.2019 Çarşamba 16:14
Maldivler\'in eski Devlet Başkanı\'na kara para suçlaması
- A +

Maldivler'de başsavcılık eski Devlet Başkanı Yamin Abdül Gayyum'u kara para aklamakla suçladı.

Hindistan IANS haber ajansında yer alan habere göre, başsavcılık sözcüsü Ahmed Thaufeeg, yaptığı açıklamada, Gayyum'u kara para aklamakla suçladıklarını belirterek, davayı ceza mahkemesine sunduklarını söyledi.

Emniyet, geçen hafta, müfettişlerin, Yamin Abdül Gayyum'un kara para akladığına ve eski bakan Azime Şakur'un Gayyum'a yardım ettiğine dair yasal dayanaklar elde ettiğini açıklamıştı.

Polisin, başsavcılıktan, Gayyum ve Şakur'un müfettişlere yanlış bilgi vermekle suçlanması talebinde de bulunduğu belirtilmişti.

Maldivler'de eski Devlet Başkanı Yamin Abdül Gayyum aralık ayında banka hesapları üzerinden yasa dışı mali işlem yapıldığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde sorgulanmıştı.

Gayyum, 23 Eylül'de düzenlenen devlet başkanlığı seçiminden mağlubiyetle ayrılmıştı. Seçim komisyonu, seçimden yaklaşık bir hafta sonra resmi sonuçları açıklayarak muhalefetin ortak adayı İbrahim Muhammed Salih'in zaferini onaylamıştı.

Salih, Gayyum ve yönetiminin adının geçtiği yolsuzluk iddialarını soruşturma sözü vermişti.

ANKARA / AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN