Milletvekili devamsızlıktan dolayı Meclis'ten ihraç edildi! Sosyal medyada çok fazla paylaşım yapmasıyla eleştiriliyordu

Milletvekili devamsızlıktan dolayı Meclis'ten ihraç edildi! Sosyal medyada çok fazla paylaşım yapmasıyla eleştiriliyordu

Sosyal paylaşım sitelerinde sıkça paylaşım yapmasıyla bilinen milletvekili, oturumları katılmadığı gerekçesiyle Meclis'ten ihraç edildi. Youtube'da çok sayıda videosu bulunan milletvekili, ihraç edilmesinin ardından son maaşını depremzedelere bağışlayacağını açıkladı. İşte, Meclis'ten devamsızlık nedeniyle ihraç edilen o milletvekili...

Japonya'da, Seijika-joshi-48 adlı muhalefet partisinin iki vekilinden biri olan Yoshikazu Higashitani, devamsızlık gerekçesiyle milletvekilliğinden ihraç edildi.

BBC'de yer alan habere göre, Youtube'da 'GaaSyy' adıyla tanınan Higashitani, parlamentoya hiç gelmeden parlamentodan atılan ilk milletvekili olacak.

Parlamento Disiplin Komitesi, sürekli devamsızlık nedeniyle Higashitani'nin vekillik statüsünü elinden aldı.

Japonya'da ihraç cezası 1950'den bu yana sadece iki kez uygulandı.

yoshikazu-higashitani.jpg

ÖZÜR DİLERSE CEZASI KALDIRILACAKTI, KABUL ETMEDİ

Parlamento, Higashitani'nin Tokyo'ya uçarak mecliste şahsen özür dilemesini talep etmiş ve bu özrün Higashitani'nin son şansı olduğunu söylemişlerdi. Ancak Higashitani, özür oturumuna da katılmadı.

Youtube'da dedikodu videoları ile bilinen Higashitani, Youtube kanalında, özür oturumuna katılmak yerine Türkiye'ye gideceğini ve maaşını Türkiye'deki depreme yardım için bağışlamayı planladığını duyurdu.

Meslektaşı Hamada Satoshi, Higashitani'nin oturumlara katılmaması nedeniyle ihraç edilmesinin yasadışı olduğunu savundu. Ancak komite oybirliğiyle Higashitani'nin ihracına karar verdi.

japonya-meclisi.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN