Back To Top
Mısır’da Sisi karşıtlarına sert müdahale

Mısır’da Sisi karşıtlarına sert müdahale

 - Son Güncelleme: 22.09.2019 Pazar 17:03
Mısır’da Sisi karşıtlarına sert müdahale
- A +

Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin talebiyle polis, karşıt gösteri düzenleyen kalabalığa göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi ile müdahale etti.

Mısır’da polisin Cumhurbaşkanı es-Sisi’nin istifası talebiyle gösteri düzenleyen kalabalığa göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi ile müdahale ettiği belirtildi.

Mısır halkı yolsuzlukla suçladığı Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yi protesto etmek için ikinci gün de sokağa inerek gösterilerde bulundu. Yüzlerce kişi, Mısır’ın Süveyş kentindeki el-Arbain Meydanı’nda toplandı. Göstericiler rejim aleyhine sloganlar atarak Sisi’nin istifasını talep etti.

BİNLERCE MISIRLI PROTESTO GÖSTERİLERİ DÜZENLEMİŞTİ

Yerel kaynaklardan yapılan açıklamada, göstericilere müdahale eden polisin göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi kullandığı belirtildi. Mısır’ın büyük kentlerinde dün gerçekleşen Sisi karşıtı gösterilerin ardından, başkent Kahire’nin önemli cadde ve meydanlarına yoğun güvenlik önlemleri alındı. Dün binlerce kişi Mısır’ın çeşitli bölgelerinde Sisi karşıtı protesto gösterileri düzenlemişti.

Mısır’daki gösteriler Sisi’yi yolsuzlukla suçlayan İspanya’da yaşayan Mısırlı iş adamı Muhammed Ali’nın çağrısıyla başlamıştı. 15 Eylül’de sosyal medya üzerinden "yeter Sisi" hashtagi altında toplanan Mısırlılar, ’meydanlara tekrar döneceğiz’ mesajı vermişti.

DIŞ HABERLER/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN