Back To Top
Pentagon'dan son dakika İran açıklaması: Trump müzakereye hala açık

Pentagon'dan son dakika İran açıklaması: Trump müzakereye hala açık

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 19:42
Pentagon\'dan son dakika İran açıklaması: Trump müzakereye hala açık
- A +

Pentagon, Trump'ın İran ile 'yeni bir yola ilerlemek' için müzakereye hala açık olduğunu duyurdu. ABD Savunma Bakanı Esper "Herhangi bir ön koşul olmaksızın yeni bir yola ilerlemek için oturup müzakere etmeye, İran'ın daha normal bir ülke olması için atılacak adımları konuşmaya hazırız" dedi.

Pentagon, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran ile 'yeni bir yola ilerlemek' için müzakereye hala açık olduğunu söyledi.

CBS televizyon kanalına konuşan ABD Savunma Bakanı Mark Esper "Herhangi bir ön koşul olmaksızın yeni bir yola ilerlemek için oturup müzakere etmeye, İran'ın daha normal bir ülke olması için atılacak adımları konuşmaya hazırız" dedi.

TRUMP: ABD SİZİ İZLİYOR

ABD-İran gerilimine dair Pentagon'dan "Trump, İran ile 'yeni bir yola ilerlemek' için müzakereye hala açık" açıklaması yapılırken, ABD Başkan Donald Trump Twitter'dan İran'daki protestolarla ilgili tehdit niteliğinde açıklamalar yaptı.

Trump "İran liderlerine: Protestocularınızı öldürmeyin. Binlerce kişi zaten tarafınızdan öldürüldü ya da hapsedildi. Dünya sizi izliyor. Daha önemlisi ABD sizi izliyor. İnterneti açın, gazeteciler özgürce çalışsın. Büyük İran halkını öldürmeyi durdurun" dedi.

20-01/12/2020-01-12_171523-1578846244.jpg

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN