Back To Top
Putin'in 'kötü ruhunu' Kremlin'den kovmayı planlayan şaman kaçırıldı

Putin'in 'kötü ruhunu' Kremlin'den kovmayı planlayan şaman kaçırıldı

 - Son Güncelleme: 20.09.2019 Cuma 08:19
Putin\'in \'kötü ruhunu\' Kremlin\'den kovmayı planlayan şaman kaçırıldı
- A +

“Putin’in kötü ruhunu Kremlin’den kovmak için” Yakutistan’dan Moskova’ya yürüyen Şaman Aleksandr Gabışev’in Buryatya’da kaldığı kamptan kaçırıldı.

Şaman Gabışev, 18 Eylül 2019 gecesi kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Görgü tanıklarından biri, Buryatya ile İrkutsk bölgesi sınırı yakınlarında bulunan Vıdrino kasabasında bulunan kampa, gece saatlerinde birkaç arabanın geldiğini anlattı. Arabalardan inen maskeli kişiler, şamanın uyuduğu çadırın etrafını çevirdi. Şamanı çadırından çıkaran şahıslar, geldikleri arabaya binerek kamptan uzaklaştı.

Bir diğer tanık ise, “Yol silahlı kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldı, onlar kampımızı hızlı bir şekilde çevirmeye aldı ve direkt şamanın çadırına doğru gittiler… Onlarca kişi vardı.” diye anlattı.

Öte yandan, Buryatya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada “Baykal” federal kara yolu üzerinde, Yakutistan’da suç işlediği için aranan 1958 doğumlu bir erkeğin gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltına alınan kişinin, Yakutistan’a gönderileceği belirtildi.

PUTİN KARŞITI ŞAMAN ALEKSANDR GABIŞEV

Bilindiği üzere, altı ay önce Yakutsk’tan Moskova’ya doğru yürümeye başlayan Şaman Aleksandr Gabışev, 2021 yılında Vladimir Putin’in “ruhunu Kremlin’den kovmayı” planladığını kaydetmişti. Şaman Gabışev, Rusya Devlet Başkanını kötü güçlerin ürünü olarak görüyor ve sadece bir şamanın onunla baş edebileceğini düşünüyordu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN