Back To Top
Trump'tan 'kartel' geri vitesi: Obrador istedi, bekleyeceğiz

Trump'tan 'kartel' geri vitesi: Obrador istedi, bekleyeceğiz

 - Son Güncelleme: 07.12.2019 Cumartesi 10:59
Trump\'tan \'kartel\' geri vitesi: Obrador istedi, bekleyeceğiz
- A +

rump, Meksika Devlet Başkanı Obrador'un istediği üzerine Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesi sürecini beklemeye aldıklarını açıkladı ve ekledi: Bu saldırgan ve sürekli büyüyen örgütlere yönelik kesin bir çözüm için ortak çaba göstereceğiz.

ABD Başkanı Donald Trump, Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesine yönelik gerekli tüm sürecin tamamlandığını ve şu anda her şeyin hazır olduğunu söyledi.

Twitter'dan paylaşım yapan Trump "Ancak çok sevdiğim, saygı duyduğum ve bizimle çok iyi çalışan bir insan olan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talebi üzerine, bu süreci geçici olarak beklemeye alıyoruz. Bu saldırgan ve sürekli büyüyen örgütlere yönelik kesin bir çözüm için ortak çaba göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Trump, geçen ay gazeteci Bill O'Reilly'e verdiği mülakatta "Meksikalı uyuşturucu kartellerini 'terör grubu' olarak ilan edeceğiz. Son 90 gündür bunun üzerine çalışıyorum. Biliyorsunuz bu mesele kolay değil, geçmeniz gereken süreçler var ve biz de o süreçlerdeyiz" açıklaması yapmıştı.

Trump'ın ardından Meksika Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yaparak, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle bu konuda görüşme yapma talebini ilettiklerini belirtmişti.

WASHINGTON/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN