13.02.2020  08:27

Huzurevlerinde “Ağız ve diş sağlığı” taraması gerçekleştirildi

Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde hizmet almakta olan yaşlılara yönelik “Ağız ve diş sağlığı” taraması gerçekleştirildi

+
-

“2020 Yılı Huzurevlerinde Yaşlı Sağlığı” teması kapsamında Uzunköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde, Uzunköprü Süleybe Şefik Öztürk Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde hizmet almakta olan yaşlılara ve personellerine yönelik “Ağız ve diş sağlığı” konulu eğitim düzenlendi, akabinde “Ağız ve diş sağlığı” taraması gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen eğitim ve yapılan taramalar neticesinde “Yaşlılar ve kuruluş personeli” koruyucu/önleyici yaklaşımlar çerçevesinde ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilerek, takip süreçleri başlatıldı.

Uzunköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında belirli periyotlar ile sağlık taramaları devam edeceği açıklandı.

EDİRNE/İHAGÜNÜN VİDEOSU

Koronavirüs hastasına suni teneffüs

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin 749 kişinin hayatını kaybettiği Çin''de, markette bir anda yere yığılan yaşlı adama bir doktorun her türlü riski göze alarak hiç düşünmeden suni solunum yapması sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

DİĞER HABERLER
NATO'ya kritik telefon
Erdoğan'la görüştü, programını iptal etti
İmamoğlu'ndan başsağlığı mesajı
İdlib'de 9 askerimiz şehit
CHP'de İdlib toplantısı
TSK'dan rejime ağır darbe
Ankara'da acil güvenlik toplantısı