Back To Top
Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devri tamamlandı

Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devri tamamlandı

 - Son Güncelleme: 16.01.2020 Perşembe 12:04
Doğa Koleji\'nin İTÜ Vakfı\'na devri tamamlandı
- A +

Doğa Koleji’nde yılan hikayesine dönen satış süreci nihayet tamamlandı. Bugün kurumun İTÜ Vakfı'na devri ticaret kayıtlarında tescil edildi.

Doğa Koleji’nde satış süreci tamamlandı. Bugün kurumun İTÜ’ye devri İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına tescil edildi.

Doğa Koleji'nde eğitim gören on binlerce öğrenci ve aileleri kurumun satış sürecindeki belirsizliğin ortadan kalkmasını bekliyordu.

İTO'nun kayıtlarında yayınlanan bilgiye göre, Doğa Koleji markasının sahibi olan Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'de devir işlemi dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrılırken, şirketin yönetimine tek isim girdi. Aynı zamanda İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı olan Serhat Özeren, Asist Öğretim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

ÖĞRETMENLER AYLARDIR MAAŞ ALAMIYORDU

Metal Yapı Konut'un sahibi olan Ömer Saçaklıoğlu 2016 yılında Doğa Koleji'ni satın almıştı. Kurumda çalışanlara aylardır maaşları ödenmiyordu. Bu nedenle, Doğa Koleji öğrencilerinin velileri ve öğretmenler çok sayıda protesto gösterisi düzenlemişti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN