Gümüşhane'de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Gümüşhane sosyal konutları nerelerde yapılacak? Gümüşhane Toki sosyal konutları ilçelere göre dağılımı ve sayısı

Gümüşhane'de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Gümüşhane sosyal konutları nerelerde yapılacak? Gümüşhane Toki sosyal konutları ilçelere göre dağılımı ve sayısı

Gümüşhane ilinde TOKİ başvurusu hangi tarihte olacak? Gümüşhane’de ne kadar TOKİ konutu inşa edilecek, TOKİ konutlarının dikileceği Gümüşhane ilçeleri hangileridir? Gümüşhane TOKİ konut kura çekilişleri hangi tarihte düzenlenecek? Soruların cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz…

 

Gümüşhane iline kaç tane TOKİ yapılacağı ve hangi ilçelerde yer alacağı merak konusu oldu. İşte merak edilen soruların cevapları...

TOKİ GÜMÜŞHANE’YE 398 KONUT YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un da katılım sağladığı program çerçevesinde yapılan açıklamalardan sonra Gümüşhane iline yapılacak TOKİ konutu sayısının 398 olduğu açıklandı.

TOKİ GÜMÜŞHANE BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konut başvurusunun 14 Eylül 2022 Çarşamba tarihi itibariyle başlayacağının altını çizdi. Diyarbakır ilinde de TOKİ konut başvuruları aynı gün başlamıştır.

TOKİ SOSYAL KONUT FİYATLARI (2022)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ sosyal konut fiyatları ile ilgili detayları açıkladı, "Maliyet fiyatları üzerinden yüzde 40 indirim yapılacak. Vatandaşlarımız 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan taksitle sahip olabilecek. 850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile yapılabilecektir.

İstanbul'da hane geliri 18 bin, diğer illerde 16 bin lira olan vatandaşlarımız başvurabilecektir. Taksit ödemeleri sözleşmenin imzalanmasıyla başlayacaktır. Ticari kazanç kaynağı haline getirmek isteyenlere ise fırsat vermeyeceğiz. Kendi aklınca devleti kandırarak TOKİ'den ev almaya çalışanlar hem ödediklerini kaybedecek hem evlerini kaybedecek. Sıkı bir denetim mekanizması kuracağız." İfadelerine yer verdi.

GÜMÜŞHANE'NİN HANGİ İLÇESİNDE KAÇ TOKİ KONUTU YAPILACAK? (2022-2023)

İşte TOKİ konutu olacak Gümüşhane merkezle diğer ilçeleri ve konut sayıları:

Gümüşhane Köse TOKİ: 4. Etap 54/250000 Sosyal Konut Projesi. Konut Sayısı 54, başvuru için ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Gümüşhane Kürtün TOKİ: 54/250000 Sosyal Konut Projesi. Konut Sayısı 54, başvuru için ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Gümüşhane Merkez TOKİ: 130/250000 Sosyal Konut Projesi. Konut Sayısı 130, başvuru için ödeme yapılacak yer Halk Bankası.

Gümüşhane Merkez Arzularkabaköy TOKİ: 2. Etap 82/250000 Sosyal Konut Projesi. Konut Sayısı 82, başvuru için ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

Gümüşhane Özkürtün TOKİ: 88/250000 Sosyal Konut Projesi. Konut Sayısı 88, başvuru için ödeme yapılacak yer Ziraat Bankası.

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Konut, Konut Arsası ve Sanayi Siteleri projesinden; genç, emekli, şehit yakını, gazi ve engelliler öncelikli olarak yararlanacak.

Genç kategorisinde 14 Eylül 1992 tarihi sonrasında dünyaya gelen vatandaşlar yer alabilecek.

Projeyle dar gelire sahip olan vatandaşların ev sahibi olmasının önü açılıyor.

TOKİ ile inşa edilecek konutlarda, proje il sınırlarında en az 1 sene ikameti olan ya da proje il nüfusuna kayıtlı, kendisi, eşi ve velayeti altında olan çocuğu olmak üzerine ülke sınırları içerisine tapuda kayıtlı konutu olmayan, daha öncesinde TOKİ ile ev almayan 18 yaşına girmiş Türk vatandaşları başvuruda bulunabilecek.

Sosyal konut için her haneden bir kişi başvuruda bulunabilecek.

TOKİ GÜMÜŞHANE KONUT KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

14 Eylül 2022 tarihinden sonra çılan TOKİ sosyal konut başvurusu, 31 Ekim 2022 tarihiyle tamamlanacak. Ardından kura çekişinin yapılacak ve ilk temel Ocak ayı içerisinde atılacaktır.

TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? (2022-2023)

TOKİ başvurusu daha önceleri olduğu gibi e-Devlet aracılığıyla ve belirlenen bankalar üzerinden yapılacaktır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN