İslam Memiş'ten çarpıcı 2023 tahmini! Görünce pişman olmayın, eğer 100 bin TL'niz varsa...

İslam Memiş'ten çarpıcı 2023 tahmini! Görünce pişman olmayın, eğer 100 bin TL'niz varsa...

2023 yılı için yatırım öngörülerini sıralayan finans uzmanı İslam Memiş, çarpıcı gram altın, ons altın, gram gümüş ve ons gümüş tahmini geldi. Memiş, 100 bin TL'si olan bir kişinin nelere, ne şekilde yatırım yapması gerektiğini anlattı. İşte, 2023 yatırım tavsiyesi...

2023 yılında yatırım tavsiyesi olarak 'gümüşün yılı' diyen finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, 100 bin TL üzerinden verdiği bir örnekle de yatırımların ne şekilde yapılabileceğine dair değerlendirme yaptı.

"O RAKAMLARI GÖRÜNCE PİŞMAN OLACAKSINIZ"

Finans piyasaları uzmanı İslam Memiş'in değerlendirmeleri şöyle:

Biz orta vadede ons altında 2 bin dolar üzerinde ataklar bekliyoruz bu da gram altının 1200-1280'li rakamları konuşacağımı, devamında 1450 lira seviyelerini konuşabileceğimizi bekliyorum.

Biz yatırımcısına sık sık şu uyarılarda bulunuyoruz. Risklerinizi mutlak dağıtın. 2023, 2022'ye göre çok daha belirsiz olacak. Riskleri dağıtmak çok önemli.

100 bin TL paranız varsa tamamıyla altın almaktansa gümüşün getirisinden de yararlanmak gerekiyor. 2022'de gram altın yüzde 43 kazandırdı, gümüş gramı yüzde 45 kazandırdı.

Gümüşün bu yıl altından daha fazla getirisi olacağını düşünüyorum. Birkaç ay sonra 1200, 1300'lü rakamları gördükten sonra gram altında daha fazla pişmanlık yaşayacaksınız. Şu anda da gümüş var. Sepetinize koyabilirsiniz.

"2023 GÜMÜŞ YILI OLACAK"

Altın tarafındaki hikaye belli. Yatırım aracı ama gümüşün hikayesi bambaşka. Fiziki olarak gümüşe ihtiyaç var. Sağlık sektöründe, bilişim sektöründe kullanılıyor. Bankaya giden vatandaşlarımız altın hesabı açar gibi de gümüş hesabı açabiliyorlar.

Veya Kapalıçarşı'da alıp satabiliyorlar. Gümüşle ilgili çalışmalarımda, Hazine ve Maliye Bakanımıza da izah ettim. Bundan sonraki süreçte sisteme dahil edildikten sonra biraz daha ön plana çıkacaklarını düşünüyorum gümüş yatırımcılarının.

Ons gümüş 26, 32 ve 40 dolar, gram gümüş tarafında ise 20 TL seviyesi hedef olmak suretiyle, 16 lira kırıldıktan sonra yıllık bazda yukarı yönlü hareketliliğini sürdürebilir. 2023 yılının gümüş yılı olacağını söyleyebilirim.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN