Kredi kartı kullananlara kötü haber! Büyük artış bekleniyor, önleminizi alın

Kredi kartı kullananlara kötü haber! Büyük artış bekleniyor, önleminizi alın

Yüksek enflasyon nedeniyle maaşları eriyen vatandaşlar, kredi kartına yöneldi. Son 2 yılda kredi kartı kullanımı artarken, kredi kartı sahiplerine kötü haber geldi. İşte detaylar...

Merkez Bankası piyasa beklentileri anketinde öngörüldüğü gibi politika faizi yüzde 8,50'den yüzde 17,50'ye yükseltilirse, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami akdi faiz oranı da yüzde 1,36'dan yüzde 2,15'e kadar çıkabilir.

Sözcü'de yer alan habere göre, kredi kartı faiz oranı, politika faizinin yüzde 20'ye ulaştığı senaryoda yüzde 2,36'ya, yüzde 30'da ise yüzde 3,26'ya çıkacak.

AĞUSTOS AYINA SARKABİLİR

Her ayın sondan 5. işgününde sonraki ayın kredi kartı faiz oranları ilan ediliyor. Uzmanlar bu ay Kurban Bayramı nedeniyle, faiz artırılsa bile kredi kartı faizlerine yansımasının ağustosa sarkabileceğini belirtti.

AA Finans'ın anketine katılan ekonomistlerin tamamı perşembe günü Merkez Bankası'ndan faiz artırımı bekliyor. Ekonomistlerin politika faizi tahmini yüzde 12 ile yüzde 30 arasında değişti. Medyan tahmin ise faizin 1075 baz puan artırılarak yüzde 19,25'e çekileceği yönünde.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN