Back To Top
Televizyon ithalatında da ek gümrük vergisi kalktı

Televizyon ithalatında da ek gümrük vergisi kalktı

 - Son Güncelleme: 14.06.2019 Cuma 11:47
Televizyon ithalatında da ek gümrük vergisi kalktı
- A +

Kredi kartlarında taksit sınırlandırılmasının daha geniş aralığa çekilmesinin ardından bu kez televizyon satışlarını artırmak için hamle geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, televizyon ithalatına uygulanan yüzde 10 ek gümrük vergisi kaldırıldı.

Televizyonda da ek gümrük vergisi kaldırıldı. TV satışlarını artırmak için, bazı ülkelerden televizyon ithalatına uygulanan yüzde 10 ek gümrük vergisi kaldırıldı.

Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı. Söz konusu ülkeler, gümrük tarife istatistik pozisyonu (GTİP) listesinde 'genelleştirilmiş tercihler sisteminden yararlanacak ülkeler grubu', 'en az gelişmiş ülkeler', 'gelişme yolundaki ülkeler' ve 'diğer ülkeler' sütunlarında yer alıyor.

Önceki uygulama, çeşitli ürün grupları ithalatından, ülke gruplarına göre değişen oranlarda ek gümrük vergisi tahsil edilmesini öngörüyordu.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN