Yerli uygulama ArabanaGelsin, franchise sistemiyle globale açılıyor

Yerli uygulama ArabanaGelsin, franchise sistemiyle globale açılıyor

Pandemiden bu yana değişen tüketici alışkanlıkları e-ticaret hacmini artırıyor. E-ticaret Bilgi Platformu’nun verilerine göre, 2022’de 6 trilyon dolara ulaşması öngörülen perakende e-ticaret satışlarıyla birlikte işletme ve tüketiciler, hızlı ve güvenli alışveriş deneyimi talep ediyor. Geliştirdiği iş modeliyle dünyada bir ilke imza atan yerli uygulama ise franchise sistemiyle dijitalin avantajlarını tüm kullanıcıları için erişilebilir kılmayı hedefliyor.

2019 sonunda ortaya çıkan COVID-19 virüsü ve ardından gelen pandemiyle değişen tüketici alışkanlıkları, birçok sektörü etkilemeye devam ediyor. Tüketiciler ihtiyaçlarını dijital kanallar üzerinden karşılarken, şirketler de iş modellerini dönüştürerek ürünlerini çevrimiçi platformlarla daha erişebilir hale getiriyor. Tüketici ve iş dünyasının dijitalleşmesi geleneksel ticaret alışkanlıklarının terk edilmesine kapı aralarken, e-ticaret hacminin büyümesini de tetikliyor.

E-ticaret Bilgi Platformu’nun pazara dair açıkladığı verilere göre, 2021’de yaklaşık 5 trilyon dolara ulaşan küresel perakende e-ticaret satışlarının bu yılın sonunda 6 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaret alanındaki yoğun talep sonucunda süre gecikmeleri gibi oluşabilecek zorlukların önüne geçmek ve hem tüketici hem de işletmeler adına zaman tasarrufu sağlamak için 2021’de hayata geçirilen yerli ‘Konum Destekli Çevrimiçi Alışveriş Sistemi’ ArabanaGelsin ise franchise sistemiyle büyüyeceğini duyurdu.

Pandemi döneminde artan hacim karşısında alınan önlem ve değişen iş modellerinin bir süre sonra birçok aksaklığı beraberinde getirdiğini aktaran ArabanaGelsin kurucusu Mehmet Özsipahioğlu, e-ticaret deneyimini şu sözlerle değerlendirdi:

“Pandemide birçok işletme, aldıkları siparişleri eşzamanlı karşılamak adına farklı çözümler üretti. Fakat teslimat, maliyet, tedarik ve iş geliştirme alanında yeterli yetkinliğe sahip olmayan işletmeler bir adım geride kalarak çözümlerini uzun vadede ayakta tutamadı. Bu süreçte mağdur olan işletme ve tüketiciler arasında köprü görevi gören ArabanaGelsin uygulamamızla, sınırlı zaman aralığında teslim edilmesi ya da alınması gereken siparişlerde zaman tasarrufu yaratarak dijitali fırsata dönüştürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde devreye aldığımız franchise projemizle de bu imkanları herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyoruz.”

ONLİNE ALIŞVERİŞTE ZAMANDAN TASARRUF ETMEK MÜMKÜN

Tüketiciler için siparişin hazırlanması veya mağazada sıra beklemek, park yeri aramak, ödeme yapmak gibi birçok aşamadaki zaman kaybının önüne geçtiklerini belirten Mehmet Özsipahioğlu, iş modelleri için “Uygulamamızda tüketiciler için teslimat konusunda geçerken al, masaya servis, adrese teslim gibi seçeneklerimizin yanı sıra hemen ya da ileri zamanlı teslim gibi opsiyonlar da sunuyoruz. Bu sayede kullanıcılar hızlı ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanın yanı sıra, bir konumda sabit kalmaksızın yoldayken bile sipariş verip, mağazaya ulaştıklarında alışverişini saniyeler içinde tamamlayabiliyor” dedi.

YERLİ UYGULAMA FRANCHİSE PROJELERİNİ HIZLANDIRIYOR

Geliştirdikleri yerli uygulamadaki sistemle dünyada bir ilki gerçekleştirdiklerini aktaran Mehmet Özsipahioğlu, “Tamamen yerli olan uygulamamız ve iş modelimizle birlikte hızlı büyümenin rüzgarını arkamıza alarak franchise projemizi hızlandırıyoruz. Ülkemiz başta olmak üzere, dünya genelindeki tüm kullanıcılarımız için alışverişi kolay hale getirmeyi ve dijitalin avantajlarını daha erişilebilir kılmayı hedefliyoruz. E-ticaretin yoğun hacmi karşısında siparişlerini pratik adımlarla müşterisine teslim etmek isteyen farklı sektörlerden işletmeleri de uygulamamıza dahil ediyor, online alışveriş deneyimini hem tüketiciler hem de şirketler için daha konforlu bir alana dönüştürüyoruz” diye belirtti.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN