Back To Top
Elazığ’da 41 metruk bina yıkılacak

Elazığ’da 41 metruk bina yıkılacak

Elazığ’da 41 metruk bina yıkılacak
- A +

Elazığ Belediyesi, halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan, kent estetiğini bozup çevresel kirlilik oluşturan 41 metruk binanın yıkımını gerçekleştireceği bildirildi

İçişleri Bakanlığı’nın metruk binalarla mücadele eylem planı çerçevesinde, Metruk Bina Tespit Komisyonu tarafından halkın can ve mal güvenliği için tehdit oluşturan, kent estetiğini bozan ve çevresel kirlilik oluşturan 41 binanın yıkımına karar verildi. Binanın yıkımlarının Elazığ Belediyesi tarafından yasal prosedür doğrultusunda gerçekleşeceği açıklandı.

Mahallelerden Abdullahpaşa’da 8, Aksaray’da 2, Çatalçeşme’de 1, Doğukent’te 2, Fevziçakmak’ta 1, Gümüşkavak’ta 1, İzzetpaşa’da 1, Kızılay’da 3, Karşıyaka’da 3, Kültür’de 1, Olgunlar’da 4, Rızaiye’de 1, Sanayi’de 1, Sürsürü’de 3, Ulukent’te 3, Üniversite’de 1 ve Yeni Mahalle’de 5 binanın yıkılacağı öğrenildi.

ELAZIĞ/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN